England – Premier League, Championship,  League 1, League 2 Bet9Ja Sport Odds, Live Bet

England – Premier League, Championship,  League 1, League 2 Bet9Ja Sport Odds, Live Bet

England – Premier League, Championship,  League 1, League 2, National League, SPAIN – LALIGA SANTANDER Bet9Ja Sport Bet, Live Score.

[iframe https://sports.bet9ja.com/ 1000 1000]

ENGLAND – PREMIER LEAGUE
MARCH 5
FT
Leicester City
1 – 0
Leeds United
16:00
Aston Villa
? – ?
Southampton

16:00
Burnley
? – ?
Chelsea

16:00
Newcastle United
? – ?
Brighton & Hove Albion

16:00
Norwich City
? – ?
Brentford

16:00
Wolverhampton Wanderers
? – ?
Crystal Palace

18:30
Liverpool
? – ?
West Ham United

ENGLAND – CHAMPIONSHIP
MARCH 5
FT
Fulham
2 – 0
Blackburn Rovers
16:00
Bristol City
? – ?
Birmingham City

16:00
Derby County
? – ?
Barnsley

16:00
Hull City
? – ?
West Bromwich Albion

16:00
Middlesbrough
? – ?
Luton Town

16:00
Preston North End
? – ?
AFC Bournemouth

16:00
Queens Park Rangers
? – ?
Cardiff City

16:00
Reading
? – ?
Millwall

16:00
Stoke City
? – ?
Blackpool

16:00
Swansea City
? – ?
Coventry City

ENGLAND – LEAGUE 1
MARCH 5
16:00
Cambridge United
? – ?
Shrewsbury Town

16:00
Charlton Athletic
? – ?
Sunderland

16:00
Cheltenham Town
? – ?
Doncaster Rovers

16:00
Crewe Alexandra
? – ?
Wycombe Wanderers

16:00
Fleetwood Town
? – ?
Ipswich Town

16:00
Gillingham
? – ?
Bolton Wanderers

16:00
Lincoln City
? – ?
Sheffield Wednesday

16:00
Oxford United
? – ?
Burton Albion

16:00
Plymouth Argyle
? – ?
Morecambe

16:00
Portsmouth
? – ?
Accrington Stanley

16:00
Rotherham United
? – ?
Milton Keynes Dons

16:00
Wigan Athletic
? – ?
AFC Wimbledon

ENGLAND – LEAGUE 2
MARCH 5
FT
Harrogate
1 – 2
Hartlepool United
16:00
Barrow
? – ?
Walsall

16:00
Bradford City
? – ?
Swindon Town

16:00
Colchester United
? – ?
Port Vale

16:00
Crawley Town
? – ?
Scunthorpe United

16:00
Leyton Orient
? – ?
Stevenage

16:00
Newport County
? – ?
Bristol Rovers

16:00
Northampton Town
? – ?
Tranmere Rovers

16:00
Oldham Athletic
? – ?
Carlisle United

16:00
Salford City
? – ?
Forest Green Rovers

16:00
Sutton United
? – ?
Rochdale

ENGLAND – NATIONAL LEAGUE
MARCH 5
16:00
Barnet
? – ?
Dover

16:00
Chesterfield
? – ?
Southend United

16:00
Eastleigh
? – ?
Wealdstone

16:00
Grimsby Town
? – ?
Woking

16:00
Maidenhead United
? – ?
Altrincham

16:00
Notts County
? – ?
Yeovil Town

16:00
Solihull Moors
? – ?
King’s Lynn Town

16:00
Torquay United
? – ?
Bromley

16:00
Weymouth
? – ?
FC Halifax Town

18:20
Aldershot Town
? – ?
Stockport County

SPAIN – LALIGA SANTANDER
MARCH 5
77′
Osasuna
1 – 0
Villarreal

16:15
Espanyol
? – ?
Getafe

18:30
Valencia
? – ?
Granada

21:00
Real Madrid
? – ?
Real Sociedad

ITALY – SERIE A
MARCH 5
33′
Udinese
2 – 1
Sampdoria

18:00
Roma
? – ?
Atalanta

20:45
Cagliari
? – ?
Lazio

GERMANY – BUNDESLIGA
MARCH 5
3′
Bayern Munich
0 – 0
Bayer Leverkusen

3′
Bochum
0 – 0
Greuther Furth

2′
Hertha Berlin
0 – 0
Eintracht Frankfurt

4′
RB Leipzig
0 – 0
Freiburg

1′
Wolfsburg
0 – 0
Union Berlin

18:30
VfB Stuttgart
? – ?
Borussia Monchengladbach

FRANCE – LIGUE 1
MARCH 5
17:00
Lens
? – ?
Brest

21:00
Nice
? – ?
Paris Saint-Germain

NETHERLANDS – EREDIVISIE
MARCH 5
16:30
Willem II
? – ?
SC Heerenveen

18:45
Go Ahead Eagles
? – ?
FC Utrecht

21:00
Feyenoord
? – ?
FC Groningen

SCOTLAND – PREMIERSHIP
MARCH 5
16:00
Dundee United
? – ?
Hearts

16:00
Hibernian
? – ?
St. Johnstone

16:00
Motherwell
? – ?
Dundee FC

16:00
Rangers
? – ?
Aberdeen

16:00
Ross County
? – ?
St. Mirren

PORTUGAL – PRIMEIRA LIGA
MARCH 5
16:30
Boavista
? – ?
SC Braga

19:00
Portimonense
? – ?
Benfica

21:30
Sporting CP
? – ?
Arouca

TURKEY – SUPER LIG
MARCH 5
69′
Goztepe
1 – 2
Kasimpasa

73′
Rizespor
1 – 2
Giresunspor

17:00
Konyaspor
? – ?
Galatasaray

BELGIUM – FIRST DIVISION A
MARCH 5
16:15
Cercle Brugge
? – ?
Genk

18:30
Kortrijk
? – ?
Union St.Gilloise

20:45
RFC Seraing
? – ?
Club Brugge

SPAIN – LALIGA SMARTBANK
MARCH 5
16:00
Fuenlabrada
? – ?
Burgos CF

16:00
SD Huesca
? – ?
Las Palmas

18:15
Tenerife
? – ?
Real Valladolid

ITALY – SERIE B
MARCH 5
75′
Cittadella
1 – 1
Monza

75′
Como
0 – 2
SPAL

75′
Parma
1 – 1
Reggina

76′
Pordenone Calcio
0 – 1
Pisa

16:15
Cremonese
? – ?
Brescia

GERMANY – 2. BUNDESLIGA
MARCH 5
FT
Sandhausen
3 – 1
Hannover 96
FT
Schalke 04
3 – 4
Hansa Rostock
FT
St. Pauli
3 – 1
Karlsruher SC
20:30
1. FC Nuremberg
? – ?
Hamburger SV

FRANCE – LIGUE 2
MARCH 5
34′
Nimes
0 – 1
Paris FC

19:00
Dijon
? – ?
Caen

19:00
Nancy
? – ?
Grenoble

19:00
Niort
? – ?
AC Ajaccio

19:00
Pau
? – ?
Amiens

19:00
Quevilly
? – ?
Le Havre

19:00
Rodez
? – ?
Auxerre

19:00
SC Bastia
? – ?
Valenciennes

19:00
Sochaux
? – ?
Guingamp

SCOTLAND – CHAMPIONSHIP
MARCH 5
16:00
Arbroath
? – ?
Dunfermline Athletic

16:00
Kilmarnock
? – ?
Hamilton Academical

16:00
Queen of South
? – ?
Greenock Morton

16:00
Raith Rovers
? – ?
Ayr United

SCOTLAND – LEAGUE 1
MARCH 5
16:00
Alloa Athletic
? – ?
Airdrieonians

16:00
Clyde
? – ?
Falkirk

16:00
Cove Rangers
? – ?
Peterhead

16:00
Dumbarton
? – ?
Queen’s Park

16:00
Montrose
? – ?
East Fife

SCOTLAND – LEAGUE 2
MARCH 5
16:00
Albion Rovers
? – ?
Edinburgh City

16:00
Annan Athletic
? – ?
Stranraer

16:00
Cowdenbeath
? – ?
Kelty Hearts

16:00
Forfar Athletic
? – ?
Elgin City

16:00
Stirling Albion
? – ?
Stenhousemuir

USA – MAJOR LEAGUE SOCCER
MARCH 5
19:30
New England Revolution
? – ?
FC Dallas

20:00
Toronto FC
? – ?
New York Red Bulls

21:30
Sporting Kansas City
? – ?
Houston Dynamo

22:00
CF Montreal
? – ?
Philadelphia Union

23:30
San Jose Earthquakes
? – ?
Columbus Crew

JAPAN – J1 LEAGUE
MARCH 5
FT
Kyoto Sanga FC
1 – 4
Jubilo Iwata
SWITZERLAND – SUPER LEAGUE
MARCH 5
18:00
Young Boys
? – ?
Luzern

20:30
Lausanne
? – ?
FC Zuerich

AUSTRALIA – A-LEAGUE
MARCH 5
FT
Western United FC
2 – 1
Newcastle Jets
FT
Central Coast Mariners
2 – 1
Brisbane Roar FC
FT
Western Sydney Wanderers FC
2 – 0
Sydney FC
AUSTRIA – BUNDESLIGA
MARCH 5
17:00
FC Salzburg
? – ?
SCR Altach

ROMANIA – LIGA 1
MARCH 5
73′
UTA Arad
2 – 1
CS Mioveni

19:30
Rapid Bucuresti
? – ?
FC Academica Clinceni

IRELAND – PREMIER DIVISION
MARCH 5
20:45
Sligo Rovers
? – ?
Dundalk

DENMARK – 1ST DIVISION
MARCH 5
FT
Nykoebing FC
0 – 1
Hvidovre
TURKEY – 1ST LIG
MARCH 5
FT
Altinordu
1 – 0
Erzurum BB
71′
Samsunspor
2 – 3
Menemenspor

17:00
Ankaragucu
? – ?
Bandirmaspor

CZECH REPUBLIC – 1ST LEAGUE
MARCH 5
34′
FC Fastav Zlin
1 – 0
Viktoria Plzen

32′
Pardubice
1 – 0
SK Dynamo Ceske Budejovice

33′
SK Sigma Olomouc
0 – 0
Bohemians 1905

18:00
Banik Ostrava
? – ?
Slovan Liberec

AFRICA – CHAMPIONS LEAGUE: GROUP A
MARCH 5
20:00
Al Ahly
? – ?
Al-Merreikh

INTERNATIONAL – CLUB FRIENDLIES
MARCH 5
FT
Isloch
2 – 0
Lokomotiv Gomel
FT
Ullern
3 – 1
Eidsvold TF
FT
SC Landskron
2 – 3
KAC 1909
13:00

Ludmannsdorf
? – ?
SAK Klagenfurt

FT
Odds Ballklubb
3 – 2
Stroemsgodset
14:00

Dellach/Gail
? – ?
ATUS Ferlach

Canc.
Hamarkameratene
? – ?
Sogndal

31′
Helsingborg
0 – 0
Honka

ALBANIA – KATEGORIA SUPERIORE
MARCH 5
19:45
KF Tirana
? – ?
Partizani

ALBANIA – KATEGORIA E PARE
MARCH 5
14:00

Apolonia
? – ?
KS Besa Kavaje

14:00

Burreli
? – ?
KF Turbina Cerrik

14:00

FK Vora
? – ?
KS Beselidhja Lezhe

14:00

KF Erzeni Shijak
? – ?
Terbuni Puke

14:00

KS Lushnja
? – ?
KF Bylis

14:00

Shkumbini Peqin
? – ?
Butrinti Sarande

ALGERIA – LIGUE 1
MARCH 5
HT
HB Chelghoum Laid
0 – 0
RC Arbaa

HT
MC Oran
0 – 1
Olympique de Medea

HT
RC Relizane
1 – 1
US Biskra

HT
WA Tlemcen
0 – 0
MC Alger

18:00
USM Alger
? – ?
JS Saoura

ANDORRA – 2ND DIVISION
MARCH 5
20:30

CF Atletic America
? – ?
Penya Encarnada d’Andorra

20:30

FC Santa Coloma B
? – ?
Encamp

ANGOLA – GIRABOLA
MARCH 5
15:00

CD Lunda Sul
? – ?
Kuando Kubango FC

15:00

FC Bravos do Maquis
? – ?
Sporting de Benguela

15:00

Recreativo do Libolo
? – ?
Sporting Cabinda

16:30

Progresso Associacao Do Sambizanga
? – ?
Sagrada Esperanca

ARGENTINA – PRIMERA NACIONAL
MARCH 5
FT
Tristan Suarez
3 – 3
CA Alvarado
FT
San Martin de Tucuman
2 – 0
Estudiantes de Rio Cuarto
21:00
Atlanta
? – ?
Belgrano

21:00
CA Defensores de Belgrano
? – ?
Deportivo Madryn

22:00
Agropecuario
? – ?
Almagro

23:30
Instituto Cordoba
? – ?
Nueva Chicago

ARGENTINA – PRIMERA B METROPOLITANA: APERTURA
MARCH 5
21:00
Argentino de Quilmes
? – ?
Acassuso

21:00
CA San Miguel
? – ?
Dock Sud

21:00
Canuelas
? – ?
Deportivo Merlo

21:00
Comunicaciones
? – ?
CA Talleres Remedios de Escalada

21:00
Justo Jose de Urquiza
? – ?
Colegiales

23:10
Los Andes
? – ?
CA Defensores Unidos

ARGENTINA – PRIMERA C: APERTURA
MARCH 5
21:00

El Porvenir
? – ?
Laferrere

ARGENTINA – COPA DE LA LIGA PROFESIONAL
MARCH 5
FT
Barracas Central
2 – 1
Aldosivi
FT
Gimnasia LP
2 – 2
Argentinos Juniors
21:00
San Lorenzo de Almagro
? – ?
River Plate

23:15
Patronato de Parana
? – ?
Sarmiento

ARGENTINA – WOMEN’S PRIMERA DIVISION A
MARCH 5
FT
Atletico Lanus Women
1 – 0
Gimnasia Y Esgrima La Plata Women
21:00

Boca Juniors Women
? – ?
San Lorenzo de Almagro Women

ARMENIA – PREMIER LEAGUE
MARCH 5
FT
FC Alashkert
2 – 0
Van
79′
Ararat Yerevan
0 – 0
Urartu FC

AUSTRALIA – NPL NEW SOUTH WALES
MARCH 5
FT
Marconi Stallions
3 – 2
Sutherland Sharks
FT
Sydney Olympic
0 – 1
Manly United
AUSTRALIA – NPL NORTHERN NEW SOUTH WALES
MARCH 5
Postp.
Newcastle Olympic
? – ?
Weston Workers

Postp.
Edgeworth Eagles
? – ?
Valentine Phoenix

AUSTRALIA – NPL QUEENSLAND
MARCH 5
Postp.
Gold Coast Knights
? – ?
Capalaba

Postp.
Brisbane City
? – ?
Gold Coast United FC

Postp.
Eastern Suburbs
? – ?
Moreton Bay United

AUSTRALIA – NPL SOUTH AUSTRALIA
MARCH 5
FT
White City Woodville
2 – 2
Campbelltown City
FT
Adelaide City
5 – 1
Cumberland United
FT
Adelaide United Youth
3 – 1
Adelaide Olympic
AUSTRALIA – NPL VICTORIA
MARCH 5
FT
Avondale FC
0 – 1
St Albans Saints
FT
Port Melbourne Sharks SC
2 – 0
Green Gully Cavaliers
FT
Altona Magic
0 – 1
Eastern Lions SC
AUSTRALIA – QUEENSLAND PREMIER LEAGUE
MARCH 5
Postp.
SWQ Thunder
? – ?
Magpies Crusaders

Postp.
Brisbane Strikers
? – ?
Western Pride

AUSTRIA – 2. LIGA
MARCH 5
46′
Amstetten
1 – 1
FC Liefering

HT
Austria Wien (A)
0 – 1
Dornbirn

AUSTRIA – REGIONALLIGA EAST
MARCH 5
31′
Admira Wacker II
0 – 1
FCM Traiskirchen

3′
SV Stripfing
0 – 0
SC Neusiedl am See 1919

16:00
SC Wiener Viktoria
? – ?
First Vienna FC

17:00
ASV Drassburg
? – ?
FC Mauerwerk

AUSTRIA – REGIONALLIGA MIDDLE
MARCH 5
77′
Union Gurten
2 – 0
WSC Hertha

77′
Wolfsberger AC (A)
1 – 0
Deutschlandsberger SC

32′
Ried (A)
2 – 0
Treibach

17:00
SV St. Anna
? – ?
Allerheiligen

AZERBAIJAN – PREMIER LEAGUE
MARCH 5
74′
Zira
1 – 0
Sumqayit

16:15
FK Neftchi
? – ?
Sabail

BAHRAIN – KING’S CUP
MARCH 5
16:15

AL Khalidiyah
? – ?
East Riffa

BANGLADESH – PREMIER LEAGUE
MARCH 5
FT
Bashundhara Kings
2 – 0
Mohammedan SC Dhaka
BELGIUM – FIRST DIVISION B
MARCH 5
20:45
Lierse K.
? – ?
Lommel

BELARUS – SUPER CUP
MARCH 5
FT
BATE Borisov
1 – 0
Shakhtyor Soligorsk
BELGIUM – NATIONAL DIVISION 1
MARCH 5
20:00

FCV Dender EH
? – ?
Patro Eisden

20:00

KFC Mandel United
? – ?
Rupel Boom

20:00

KSK Heist
? – ?
Dessel

20:00

UR La Louviere Centre
? – ?
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes

BELGIUM – WOMEN’S SUPER LEAGUE: CHAMPIONSHIP
MARCH 5
14:00

Anderlecht Women
? – ?
Genk Women

16:00

Club Brugge Women
? – ?
Oud-Heverlee Leuven Women

BELGIUM – WOMEN’S SUPER LEAGUE: RELEGATION
MARCH 5
14:00

SC Eendracht Aalst Women
? – ?
FC Femina White Star Woluwe

BOLIVIA – PRIMERA DIVISIÓN: APERTURA
MARCH 5
20:00
CA Palmaflor
? – ?
Guabira

22:15
The Strongest
? – ?
Nacional Potosi

BOSNIA AND HERZEGOVINA – PREMIER LEAGUE
MARCH 5
FT
Rudar Prijedor
1 – 2
FK Leotar
17:00
Zeljeznicar
? – ?
FK Sarajevo

BOSNIA AND HERZEGOVINA – 1ST LEAGUE: RS
MARCH 5
14:00

Drina Zvornik
? – ?
Sloga Doboj

14:00

FK Krupa
? – ?
FK Borac Kozarska Dubica

14:00

FK Zvijezda 09
? – ?
FK Ljubic Prnjavor

14:00

Kozara
? – ?
FK Modrica

14:00

Slavija Sarajevo
? – ?
Buducnost Pilica

14:00

Sloboda Novi Grad
? – ?
FK Podrinje

14:00

Tekstilac Derventa
? – ?
Zeljeznicar Banja Luka

BOSNIA AND HERZEGOVINA – 1ST LEAGUE: FBIH
MARCH 5
15:00

FK Mladost Doboj Kakanj
? – ?
Jedinstvo Bihac

15:00

FK Zvijezda
? – ?
Buducnost

15:00

Gorazde
? – ?
Orasje

15:00

Gradina Srebrenik
? – ?
HNK Tomislav

15:00

NK Bratstvo
? – ?
NK Vis Simm-Bau

15:00

Travnik
? – ?
Igman Konjic

BOTSWANA – PREMIER LEAGUE
MARCH 5
15:00

Orapa United FC
? – ?
BR Highlanders

15:00

Security Systems
? – ?
Galaxy

15:00

Township Rollers
? – ?
Morupule Wanderers

18:30

Gaborone United
? – ?
Gilport Lions

BRAZIL – PAULISTA A1
MARCH 5
20:00
Sao Paulo
? – ?
Corinthians

22:30
Ferroviaria
? – ?
Santos FC

BRAZIL – PAULISTA A2
MARCH 5
15:00

Oeste FC
? – ?
Portuguesa

19:00

Lemense
? – ?
XV de Piracicaba

19:00

Sao Caetano
? – ?
Sao Bento

22:30

Taubate
? – ?
Primavera SP

BRAZIL – COPA DO NORDESTE: GROUP STAGE
MARCH 5
20:00
CRB
? – ?
Sampaio Correa

21:45
Altos
? – ?
Fortaleza

21:45
Bahia
? – ?
Sport Recife

23:45
Ceara
? – ?
CS Alagoano

BRAZIL – ALAGOANO
MARCH 5
21:00

Clube Sociedade Esportiva
? – ?
ASA

BRAZIL – AMAZONENSE
MARCH 5
20:30

Fast Clube
? – ?
Operario AC

20:30

Manaus FC
? – ?
Manauara EC

20:30

Princesa d. Solimoes
? – ?
Penarol Atletico Clube

20:30

Sao Raimundo EC AM
? – ?
EC Iranduba Amazonia AM

BRAZIL – BAIANO
MARCH 5
20:00

Barcelona de Ilheus
? – ?
EC Jacuipense

BRAZIL – BRASILIENSE: CHAMPIONSHIP GROUP

↯↯↯Read More On The Topic On TDPel Media ↯↯↯

»Share Your Opinion On TDPel Media«