Week 44 UK Pool Fixtures And Results May 7, 2022

Week 44 UK Pool Fixtures And Results May 7, 2022

ENGLAND – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Brentford
3 – 0
Southampton
FT
Burnley
1 – 3
Aston Villa
FT
Chelsea
2 – 2
Wolverhampton Wanderers
FT
Crystal Palace
1 – 0
Watford
17:30
Brighton & Hove Albion
? – ?
Manchester United

19:45
Liverpool
? – ?
Tottenham Hotspur

SPAIN – LALIGA SANTANDER
MAY 7
FT
Mallorca
2 – 6
Granada
FT
Athletic Bilbao
0 – 0
Valencia
17:30
Cadiz
? – ?
Elche

17:30
Celta Vigo
? – ?
Deportivo Alaves

20:00
Real Betis
? – ?
Barcelona

ITALY – SERIE A
MAY 7
FT
Torino
0 – 1
Napoli
25′
Sassuolo
1 – 0
Udinese

19:45
Lazio
? – ?
Sampdoria

GERMANY – BUNDESLIGA
MAY 7
FT
FC Cologne
0 – 1
Wolfsburg
FT
Freiburg
1 – 4
Union Berlin
FT
Greuther Furth
1 – 3
Borussia Dortmund
FT
Hoffenheim
2 – 4
Bayer Leverkusen
17:30
Hertha Berlin
? – ?
Mainz

FRANCE – LIGUE 1
MAY 7
68′
Brest
0 – 0
Strasbourg

ENGLAND – CHAMPIONSHIP
MAY 7
FT
AFC Bournemouth
1 – 0
Millwall
FT
Birmingham City
1 – 2
Blackburn Rovers
FT
Derby County
0 – 1
Cardiff City
FT
Huddersfield Town
2 – 0
Bristol City
FT
Hull City
1 – 1
Nottingham Forest
FT
Luton Town
1 – 0
Reading
FT
Peterborough United
5 – 0
Blackpool
FT
Preston North End
4 – 1
Middlesbrough
FT
Sheffield United
4 – 0
Fulham
FT
Stoke City
1 – 1
Coventry City
FT
Swansea City
0 – 1
Queens Park Rangers
FT
West Bromwich Albion
4 – 0
Barnsley
ENGLAND – LEAGUE 2
MAY 7
FT
Barrow
1 – 3
Northampton Town
FT
Bradford City
2 – 0
Carlisle United
FT
Bristol Rovers
7 – 0
Scunthorpe United
FT
Exeter City
0 – 1
Port Vale
FT
Harrogate
0 – 2
Sutton United
FT
Hartlepool United
0 – 2
Colchester United
FT
Leyton Orient
0 – 1
Tranmere Rovers
FT
Mansfield Town
2 – 2
Forest Green Rovers
FT
Newport County
0 – 2
Rochdale
FT
Oldham Athletic
3 – 3
Crawley Town
FT
Stevenage
4 – 2
Salford City
FT
Walsall
0 – 3
Swindon Town
ENGLAND – NATIONAL LEAGUE
MAY 7
FT
Torquay United
2 – 0
Chesterfield
FT
Bromley
2 – 2
Dover
FT
FC Halifax Town
1 – 1
Aldershot Town
FT
Grimsby Town
1 – 3
Maidenhead United
FT
Notts County
3 – 0
Altrincham
FT
Solihull Moors
3 – 1
Dagenham & Redbridge
FT
Wealdstone
2 – 1
King’s Lynn Town
FT
Weymouth
1 – 2
Barnet
FT
Woking
1 – 2
Eastleigh
FT
Yeovil Town
2 – 2
Boreham Wood
NETHERLANDS – EREDIVISIE
MAY 7
17:45
FC Twente
? – ?
Fortuna Sittard

19:00
PEC Zwolle
? – ?
FC Utrecht

19:00
Willem II
? – ?
Heracles

20:00
FC Groningen
? – ?
Sparta Rotterdam

TURKEY – SUPER LIG
MAY 7
FT
Fatih Karagumruk
3 – 1
Goztepe
FT
Sivasspor
1 – 3
Kasimpasa
25′
Adana Demirspor
0 – 1
Alanyaspor

21′
Istanbul Basaksehir
0 – 0
Galatasaray

PORTUGAL – PRIMEIRA LIGA
MAY 7
90+2′
Estoril
1 – 0
Moreirense

18:00
Benfica
? – ?
FC Porto

20:30
Portimonense
? – ?
Sporting CP

SCOTLAND – PREMIERSHIP: CHAMPIONSHIP GROUP
MAY 7
FT
Celtic
4 – 1
Hearts
FT
Ross County
0 – 1
Motherwell
SCOTLAND – PREMIERSHIP: RELEGATION GROUP
MAY 7
FT
Hibernian
1 – 1
Aberdeen
FT
Livingston
1 – 1
St. Johnstone
FT
St. Mirren
2 – 0
Dundee FC
FRANCE – COUPE DE FRANCE
MAY 7
20:00
Nice
? – ?
Nantes

BELGIUM – FIRST DIVISION A: UECL GROUP
MAY 7
19:45
Gent
? – ?
KV Mechelen

SPAIN – LALIGA SMARTBANK
MAY 7
FT
Fuenlabrada
1 – 2
Real Sociedad B
FT
SD Huesca
1 – 1
Sporting Gijon
10′
Almeria
0 – 0
SD Amorebieta

10′
Malaga
0 – 0
Real Oviedo

20:00
Ponferradina
? – ?
Burgos CF

GERMANY – 2. BUNDESLIGA
MAY 7
FT
Hamburger SV
2 – 1
Hannover 96
FT
Ingolstadt
0 – 0
Hansa Rostock
FT
Jahn Regensburg
0 – 2
FC Heidenheim
19:30
Schalke 04
? – ?
St. Pauli

FRANCE – LIGUE 2
MAY 7
18:00
Amiens
? – ?
Paris FC

18:00
Caen
? – ?
Quevilly

18:00
Dijon
? – ?
Nancy

18:00
Dunkerque
? – ?
Guingamp

18:00
Grenoble
? – ?
AC Ajaccio

18:00
Le Havre
? – ?
Auxerre

18:00
Pau
? – ?
Niort

18:00
SC Bastia
? – ?
Rodez

18:00
Toulouse
? – ?
Nimes

18:00
Valenciennes
? – ?
Sochaux

SCOTLAND – CHAMPIONSHIP: QUALIFICATION
MAY 7
111′
Airdrieonians
5 – 3
Montrose

FT
Dunfermline Athletic
0 – 1
Queen’s Park
SCOTLAND – LEAGUE 1: QUALIFICATION
MAY 7
FT
Dumbarton
1 – 1
Edinburgh City
FT
Forfar Athletic
1 – 1
Annan Athletic
SCOTLAND – LEAGUE 2: QUALIFICATION
MAY 7
FT
Bonnyrigg Rose Athletic
3 – 0
Cowdenbeath
BRAZIL – SERIE A
MAY 7
20:30
Atletico MG
? – ?
America MG

USA – MAJOR LEAGUE SOCCER
MAY 7
20:30
Charlotte
? – ?
Inter Miami CF

21:00
CF Montreal
? – ?
Orlando City

23:00
Atlanta United
? – ?
Chicago Fire

AUSTRALIA – A-LEAGUE
MAY 7
FT
Central Coast Mariners
2 – 0
Newcastle Jets
FT
Sydney FC
1 – 4
Melbourne Victory
NORWAY – ELITESERIEN
MAY 7
FT
Sarpsborg 08
1 – 0
Odds Ballklubb
24′
Molde
1 – 0
Viking FK

SWEDEN – ALLSVENSKAN
MAY 7
FT
AIK
1 – 0
IFK Gothenburg
HT
Malmo FF
2 – 0
Mjaellby

JAPAN – J1 LEAGUE
MAY 7
FT
Sanfrecce Hiroshima
3 – 0
Kashima Antlers
FT
Shimizu S-Pulse
0 – 2
Kawasaki Frontale
FT
Yokohama F.Marinos
2 – 1
Nagoya Grampus Eight
FT
Consadole Sapporo
1 – 0
Kyoto Sanga FC
FT
Avispa Fukuoka
0 – 0
Shonan Bellmare
SWITZERLAND – SUPER LEAGUE
MAY 7
25′
Lugano
0 – 0
Young Boys

19:30
St. Gallen
? – ?
FC Zuerich

FINLAND – VEIKKAUSLIIGA
MAY 7
FT
SJK
1 – 2
FC Lahti
FT
AC Oulu
1 – 1
HIFK
FT
Haka
0 – 2
VPS
FT
Honka
2 – 1
FC Inter Turku
AUSTRIA – BUNDESLIGA: RELEGATION
MAY 7
69′
FC Admira Wacker Modling
0 – 0
WSG Tirol

68′
LASK
3 – 2
TSV Hartberg

68′
SCR Altach
0 – 1
SV Ried

DENMARK – 1ST DIVISION: PROMOTION
MAY 7
FT
Nykoebing FC
2 – 1
Hvidovre
CZECH REPUBLIC – 1ST LEAGUE: CHAMPIONSHIP
MAY 7
18:00
Banik Ostrava
? – ?
Hradec Kralove

CZECH REPUBLIC – 1ST LEAGUE: RELEGATION
MAY 7
FT
FC Fastav Zlin
1 – 4
Bohemians 1905
FT
Pardubice
2 – 0
Karvina
FT
Teplice
0 – 1
Jablonec
DENMARK – 1ST DIVISION: RELEGATION
MAY 7
FT
HB Koege
2 – 1
Esbjerg fB
FT
Hobro
1 – 1
Fremad Amager
AFRICA – CHAMPIONS LEAGUE: PLAY-OFF
MAY 7
FT
Petro Atletico
1 – 3
Wydad Casablanca
20:00
Al Ahly
? – ?
ES Setif

ALBANIA – KATEGORIA SUPERIORE
MAY 7
17:45
Partizani
? – ?
KF Tirana

ALBANIA – KATEGORIA E PARE
MAY 7
15:00

Apolonia
? – ?
FK Vora

15:00

Butrinti Sarande
? – ?
KF Turbina Cerrik

15:00

FK Tomori Berat
? – ?
KS Pogradeci

FT
KF Erzeni Shijak
1 – 0
KS Beselidhja Lezhe
15:00

KF Maliqi
? – ?
Burreli

15:00

KS Besa Kavaje
? – ?
KF Bylis

15:00

Shkumbini Peqin
? – ?
KS Lushnja

15:00

Terbuni Puke
? – ?
KS Korabi Peshkopi

ALGERIA – LIGUE 1
MAY 7
63′
ASO Chlef
1 – 0
MC Oran

66′
HB Chelghoum Laid
1 – 0
NC Magra

61′
NA Hussein Dey
0 – 0
Olympique de Medea

17:30
JS Saoura
? – ?
CS Constantine

18:00
US Biskra
? – ?
MC Alger

ALGERIA – LIGUE 2: CENTRE EAST
MAY 7
14:30

CA Batna
? – ?
USM Khenchela

14:30

Hamra Annaba
? – ?
IB Lakhdaria

14:30

JS Bordj Menaiel
? – ?
MC EL Eulma

14:30

JSM Skikda
? – ?
JSM Bejaia

14:30

MO Bejaia
? – ?
AS Ain M’lila

14:30

MO Constantine
? – ?
USM Annaba

14:30

NRB Teleghma
? – ?
Irb Ouargla

14:30

US Chaouia
? – ?
CA Bordj Bou Arreridj

ALGERIA – LIGUE 2: CENTRE WEST
MAY 7
14:30

ASM Oran
? – ?
ES Ben Aknoun

14:30

GC Mascara
? – ?
Skaf Khemis Miliana

14:30

MC El Bayadh
? – ?
Crb Ain Ouessara

14:30

RC Kouba
? – ?
MC Saida

14:30

SC Ain Defla
? – ?
JSM Tiaret

14:30

USM Bel Abbes
? – ?
USM El Harrach

14:30

USM Hadjout
? – ?
CR Temouchent

14:30

WA Boufarik
? – ?
MCB Oued Sly

ANDORRA – 2ND DIVISION: PROMOTION ROUND
MAY 7
19:30

Penya Encarnada d’Andorra
? – ?
CF Atletic America

ANGOLA – GIRABOLA
MAY 7
15:00

CD Lunda Sul
? – ?
Wiliete SC

15:30

Sporting Cabinda
? – ?
CR Caala

16:00

Kabuscorp SCP
? – ?
FC Bravos do Maquis

ARGENTINA – PRIMERA NACIONAL
MAY 7
FT
Atlanta
1 – 1
Almagro
19:30
CA Defensores de Belgrano
? – ?
Sacachispas FC

19:30
Deportivo Riestra
? – ?
CA Gimnasia de Jujuy

20:00
San Martin San Juan
? – ?
CA Alvarado

22:15
Club Atletico Estudiantes
? – ?
Nueva Chicago

23:00
Atletico Rafaela
? – ?
Quilmes

23:00
Tristan Suarez
? – ?
Agropecuario

23:05
Belgrano
? – ?
Almirante Brown

ARGENTINA – PRIMERA B METROPOLITANA: APERTURA
MAY 7
18:10
Comunicaciones
? – ?
Ituzaingo

19:30
Acassuso
? – ?
Dock Sud

ARGENTINA – FEDERAL A: GROUP A
MAY 7
FT
Desamparados
1 – 1
Club Cipolletti
FT
Sportivo Estudiantes
1 – 0
Ciudad de Bolivar
19:00
Sol de Mayo
? – ?
Club Sportivo Penarol

19:30
CASD Camioneros
? – ?
Villa Mitre

19:30
Independiente Chivilcoy
? – ?
Huracan Las Heras

19:30
Olimpo
? – ?
Sansinena BB

20:00
Circulo Deportivo
? – ?
Juventud Unida Universitario

23:00
Argentino Monte Maiz
? – ?
Ferro Carril Oeste General Pico

ARGENTINA – FEDERAL A: GROUP B
MAY 7
FT
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
1 – 2
Crucero del Norte
FT
Racing de Cordoba
1 – 0
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
FT
Sarmiento de Resistencia
0 – 0
Boca Unidos
FT
Sportivo Belgrano
2 – 0
Juventud Unida Gualeguaychu
FT
Central Norte
3 – 1
Sportivo Las Parejas
17:45
CA Douglas Haig
? – ?
Juventud Antoniana

19:30
Defensores de Pronunciamiento
? – ?
Gimnasia y Tiro

20:00
San Martin de Formosa
? – ?
Atletico Parana

ARGENTINA – PRIMERA D: APERTURA
MAY 7
19:30

Juventud Unida San Miguel
? – ?
Centro Espanol

19:30

Sportivo Barracas
? – ?
Yupanqui

ARGENTINA – COPA DE LA LIGA PROFESIONAL
MAY 7
FT
Barracas Central
3 – 1
Godoy Cruz Antonio Tomba
20:30
Aldosivi
? – ?
Arsenal Sarandi

20:30
Independiente
? – ?
CA Huracan

20:30
Tigre
? – ?
Boca Juniors

23:00
Rosario Central
? – ?
Estudiantes de la Plata

ARGENTINA – WOMEN’S PRIMERA DIVISION A
MAY 7
17:00

CD UAI Urquiza Women
? – ?
Villa San Carlos Women

18:30

Boca Juniors Women
? – ?
CA Estudiantes de Caseros Women

ARMENIA – 1ST LEAGUE
MAY 7
15:00

Urartu FC II
? – ?
FC Alashkert II

AUSTRALIA – NPL CAPITAL
MAY 7
FT
Canberra Olympic
4 – 2
Tigers FC
FT
Monaro Panthers
1 – 0
West Canberra Wanderers
AUSTRALIA – NPL NEW SOUTH WALES
MAY 7
FT
Northbridge FC Bulls
1 – 2
Sutherland Sharks
FT
Sydney Olympic
4 – 0
Mt Druitt Town Rangers
FT
Marconi Stallions
4 – 1
APIA Leichhardt Tigers
AUSTRALIA – NPL NORTHERN NEW SOUTH WALES
MAY 7
FT
Adamstown Rosebud FC
1 – 2
Lake Macquarie
FT
Cooks Hill United FC
0 – 1
Lambton Jaffas FC
AUSTRALIA – NPL QUEENSLAND
MAY 7
FT
Gold Coast Knights
1 – 0
Gold Coast United FC
FT
Peninsula Power
0 – 2
Moreton Bay United
FT
Capalaba
2 – 2
Logan Lightning
FT
Lions FC
3 – 1
Olympic FC
AUSTRALIA – NPL VICTORIA
MAY 7
FT
Eastern Lions SC
0 – 4
Green Gully Cavaliers
FT
Avondale FC
1 – 3
Heidelberg United
FT
Dandenong City
0 – 1
South Melbourne
FT
Port Melbourne Sharks SC
3 – 1
Bentleigh Greens
FT
Altona Magic
1 – 0
Melbourne Knights
FT
Dandenong Thunder SC
3 – 3
Hume City FC
AUSTRALIA – NPL WESTERN AUSTRALIA
MAY 7
FT
Bayswater City
6 – 1
Floreat Athena
FT
Cockburn City
2 – 2
Armadale
Postp.
ECU Joondalup
? – ?
Perth SC
Postp.
Sorrento
? – ?
Inglewood United
AUSTRALIA – NORZONE PREMIER LEAGUE
MAY 7
07:30

Port Darwin
? – ?
Darwin Hearts

11:30

University Azzurri FC
? – ?
Darwin Olympic

AUSTRALIA – NPL NEW SOUTH WALES 2
MAY 7
FT
Northern Tigers
1 – 2
Hakoah Sydney City East
FT
Blacktown Spartans
2 – 0
Bonnyrigg White Eagles
FT
Hills United FC
0 – 2
Central Coast Mariners Youth
FT
SD Raiders FC
0 – 3
Western Sydney Wanderers FC Youth
FT
St George City
2 – 0
Mounties Wanderers
FT
Spirit FC
4 – 1
St George FC
AUSTRALIA – QUEENSLAND PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Redlands United
7 – 0
Magpies Crusaders
FT
Southside Eagles
1 – 1
Sunshine Coast
09:15

Rochedale Rovers
? – ?
Western Pride

AUSTRALIA – SOUTH AUSTRALIA STATE LEAGUE 1
MAY 7
FT
Adelaide Blue Eagles
2 – 0
Adelaide University SC
AUSTRALIA – NPL VICTORIA 2
MAY 7
FT
Moreland City FC
1 – 1
Manningham United Blues
FT
Moreland Zebras
3 – 2
Goulburn Valley Suns
FT
North Geelong Warriors
2 – 0
Pascoe Vale SC
AUSTRALIA – QUEENSLAND PREMIER LEAGUE 2
MAY 7
FT
Grange Thistle
1 – 5
Surfers Paradise Apollo
08:15

Magic United TFA
? – ?
Samford Rangers

FT
Albany Creek
6 – 1
North Star FC
FT
Taringa Rovers
1 – 1
Coomera Colts
FT
Holland Park Hawks
5 – 2
Virginia United
AUSTRALIA – WOMEN’S NPL SOUTH AUSTRALIA
MAY 7
FT
Adelaide University Women
1 – 4
Adelaide Comets Women
FT
Fulham United Women
1 – 1
Modbury Vista Women
FT
West Torrens Birkalla Women
0 – 2
West Adelaide Women
AUSTRIA – 2. LIGA
MAY 7
FT
Grazer AK
2 – 0
Dornbirn
AUSTRIA – REGIONALLIGA EAST
MAY 7
FT
SC Wiener Viktoria
2 – 0
ASV Drassburg
FT
SV Leobendorf
1 – 3
First Vienna FC
AUSTRIA – REGIONALLIGA MIDDLE
MAY 7
FT
Union Gurten
6 – 0
SC Gleisdorf
65′
ATSV Stadl Paura
0 – 1
Allerheiligen

AUSTRIA – REGIONALLIGA WEST: SALZBURG: RELEGATION GROUP
MAY 7
65′
Pinzgau Saalfelden
1 – 0
SV Wals Grunau

65′
USK Anif
0 – 1
SK Bischofshofen

AUSTRIA – REGIONALLIGA WEST: PROMOTION
MAY 7
FT
Admira Dornbirn
1 – 6
St. Johann
FT
Hohenems
2 – 3
SV Telfs
16:00

SV Austria Salzburg
? – ?
Schwaz

AUSTRIA – REGIONALLIGA WEST: TYROL: PLACEMENT GROUP
MAY 7
16:00

SC Imst
? – ?
Reichenau

AUSTRIA – WOMEN’S BUNDESLIGA
MAY 7
FT
Skv Altenmarkt Women
1 – 2
FC Sudburgenland Women
FT
FC Bergheim Women
0 – 3
SV Neulengbach Women
FT
SKN St. Poelten Women
4 – 0
Sturm Graz Women
19:15

FFC Vorderland Women
? – ?
First Vienna FC 1894

BANGLADESH – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Bangladesh Police Club
1 – 0
Sheikh Jamal
FT
Muktijoddha Sangsad KC
2 – 3
Bashundhara Kings
FT
Rahmatgonj Mfs
1 – 2
Abahani Limited Dhaka
FT
Sheikh Russel KC
0 – 1
Saif SC
BELARUS – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Arsenal Dzerzhinsk
1 – 3
Isloch
FT
Dnyapro Mogilev
0 – 1
Torpedo Zhodino
Canc.
Rukh Brest
? – ?
Torpedo Zhodino
FT
Belshina Bobruisk
0 – 2
FK Slutsk
25′
Slavia Mozyr
0 – 0
Dinamo Brest

BELARUS – 1ST LEAGUE
MAY 7
FT
FK Orsha
1 – 0
Naftan Novopolotsk
FT
FC Smorgon
2 – 0
FC Lida
16:00

FC Ostrovets
? – ?
FC Baranovichi

BELGIUM – PRO LEAGUE COUPE U21
MAY 7
AP
Anderlecht U21
2 – 2
Genk U21
BELGIUM – WOMEN’S SUPER LEAGUE: CHAMPIONSHIP
MAY 7
FT
Club Brugge Women
0 – 3
Anderlecht Women
FT
Oud-Heverlee Leuven Women
5 – 2
Standard Liege Women
BOLIVIA – PRIMERA DIVISIÓN: APERTURA
MAY 7
FT
Royal Pari
1 – 3
Guabira
20:00
Real Tomayapo
? – ?
Nacional Potosi

22:15
Universitario de Vinto
? – ?
CA Palmaflor

BOSNIA AND HERZEGOVINA – PREMIER LEAGUE
MAY 7
62′
Posusje
2 – 0
FK Leotar

BOSNIA AND HERZEGOVINA – 1ST LEAGUE: RS
MAY 7
FT
Buducnost Pilica
1 – 2
Zeljeznicar Banja Luka
15:30

FK Krupa
? – ?
Sutjeska

15:30

FK Modrica
? – ?
FK Borac Kozarska Dubica

15:30

FK Zvijezda 09
? – ?
Drina Zvornik

15:30

Kozara
? – ?
FK Ljubic Prnjavor

15:30

Slavija Sarajevo
? – ?
FK Podrinje

15:30

Sloboda Novi Grad
? – ?
Omarska

15:30

Tekstilac Derventa
? – ?
Sloga Doboj

BOSNIA AND HERZEGOVINA – 1ST LEAGUE: FBIH
MAY 7
16:00

FK Mladost Doboj Kakanj
? – ?
NK Bratstvo

16:00

Gorazde
? – ?
GOSK Gabela

16:00

Gradina Srebrenik
? – ?
Buducnost

16:00

HNK Tomislav
? – ?
Igman Konjic

16:00

Jedinstvo Bihac
? – ?
Orasje

16:00

Radnik Hadzici
? – ?
Rudar Kakanj

16:00

Travnik
? – ?
FK Zvijezda

BRAZIL – SERIE B
MAY 7
FT
Sport Recife
2 – 0
Tombense FC
20:30
Operario Ferroviario
? – ?
Criciuma

23:00
Novorizontino
? – ?
Ituano FC

23:00
Vasco da Gama
? – ?
CS Alagoano

BRAZIL – SERIE C: 1ST STAGE
MAY 7
FT
Mirassol
1 – 0
Campinense
19:00
Ferroviario
? – ?
EC Sao Jose

21:00
Manaus FC
? – ?
Confianca

22:00
Botafogo PB
? – ?
Altos

23:00
Brasil de Pelotas
? – ?
Remo

BRAZIL – SERIE D: GROUP A1
MAY 7
20:30

Porto Velho EC
? – ?
Amazonas FC

22:00

Sao Raimundo RR
? – ?
Rio Branco

BRAZIL – SERIE D: GROUP A2
MAY 7
FT
Pacajus SC
0 – 2
Moto Club MA
19:00

Tuna Luso
? – ?
Fluminense PI

19:30

SE Juventude
? – ?
Tocantinopolis

BRAZIL – SERIE D: GROUP A3
MAY 7
20:00

Sousa
? – ?
Crato

21:00

America RN
? – ?
Retro FC

BRAZIL – SERIE D: GROUP A4
MAY 7
19:00

Lagarto AC
? – ?
ASA

23:00

Clube Sociedade Esportiva
? – ?
Sergipe

BRAZIL – SERIE D: GROUP A5
MAY 7
19:30

Ceilandia
? – ?
Acao

20:00

Operario FC MG
? – ?
Brasiliense

BRAZIL – SERIE D: GROUP A6
MAY 7
20:00

Inter de Limeira
? – ?
Real Noroeste

21:30

Pouso Alegre
? – ?
Caldense

BRAZIL – SERIE D: GROUP A7
MAY 7
19:00

Nova Iguacu
? – ?
Perolas Negras

20:00

Sao Bernardo
? – ?
Oeste FC

BRAZIL – SERIE D: GROUP A8
MAY 7
19:00

CE Aimore
? – ?
FC Cascavel

19:00

Juventus SC
? – ?
Azuriz

22:00

Sao Luiz
? – ?
Caxias

BRAZIL – PAULISTA A3: PLAY-OFF
MAY 7
20:00

Comercial FC SP
? – ?
Votuporanguense

23:00

EC Noroeste SP
? – ?
EC Sao Bernardo

BRAZIL – AMAPAENSE
MAY 7
FT
Santana AP
0 – 1
Oratorio AP
BRAZIL – CARIOCA 2: GROUP A
MAY 7
19:00
Americano RJ
? – ?
AD Cabofriense

19:00
Macae
? – ?
America RJ

19:00
Olaria RJ
? – ?
Angra Dos Reis EC RJ

BRAZIL – CARIOCA 2: GROUP B
MAY 7
19:00
Artsul FC RJ
? – ?
Friburguense

19:00
Sampaio Correa RJ
? – ?
Goncalense FC RJ

BRAZIL – GAUCHO 2: GROUP A
MAY 7
19:00

Esportivo
? – ?
Tupy FC

BRAZIL – GAUCHO 2: GROUP B
MAY 7
19:00

Internacional Santa Maria
? – ?
Guarani MG

22:00

CE Lajeadense
? – ?
Sao Paulo RS

BRAZIL – RONDONIENSE: GRAND FINAL
MAY 7
23:00

Uniao Cacoalense RO
? – ?
Real Desportivo Ariquemes

BRAZIL – PAULISTA U20: GROUP 3
MAY 7
19:00

Santacruzense U20
? – ?
Aracatuba U20

BRAZIL – PAULISTA U20: GROUP 5
MAY 7
FT
XV de Piracicaba U20
5 – 1
Comercial Tiete FC SP U20
BRAZIL – PAULISTA U20: GROUP 7
MAY 7
FT
RB Bragantino SP U20
5 – 0
Brasilis FC SP U20
BRAZIL – PAULISTA U20: GROUP 9
MAY 7
19:00

Corinthians U20
? – ?
Uniao Suzano U20

19:00

EC Sao Bernardo U20
? – ?
Sao Caetano U20

BRAZIL – PAULISTA U20: GROUP 11
MAY 7
FT
Sao Paulo U20
2 – 2
Juventus SP U20
BULGARIA – PARVA LIGA: UECL GROUP
MAY 7
90+6′
Arda Kardzhali
4 – 4
Lokomotiv Plovdiv

17:45
CSKA 1948
? – ?
Beroe

BULGARIA – VTORA LIGA
MAY 7
AAW
FK Septemvri Simitli
3 – 0
Levski Lom
Canc.
Marek Dupnitsa
? – ?
Neftochimic Burgas 1962
CANADA – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
York United FC
1 – 0
Forge FC
FT
FC Edmonton
0 – 3
Cavalry FC
20:00
Valour FC
? – ?
HFX Wanderers FC

23:00
Atletico Ottawa
? – ?
Pacific FC

CHILE – PRIMERA DIVISIÓN
MAY 7
20:00
O’Higgins
? – ?
Union Espanola

22:30
Universidad de Chile
? – ?
La Serena

CHILE – PRIMERA B
MAY 7
FT
Deportes Iquique
1 – 1
San Luis
17:30
Rangers
? – ?
Deportes Copiapo

17:30
Santiago Morning
? – ?
Puerto Montt

CHINA – WOMEN’S SUPER LEAGUE
MAY 7
FT
Jiangsu Suning FC Women
0 – 0
Shaanxi Chang An Athletic FC Women
FT
Shandong Sports Lottery Women
1 – 0
Henan Jianye Women
FT
Shanghai Shengli Women
2 – 3
Wuhan Jiangda Women
FT
Changchun Dazhong Zhiye Women
3 – 3
Beijing BG Phoenix FC Women
FT
Guangdong Huijun Women
2 – 0
Sichuan Women
COLOMBIA – PRIMERA A: APERTURA
MAY 7
FT
Atletico Nacional
1 – 1
Deportivo Pereira
20:00
Bucaramanga
? – ?
Patriotas

22:05
Deportivo Cali
? – ?
Santa Fe

COLOMBIA – PRIMERA B: APERTURA: GROUP B: PLAY-OFF
MAY 7
21:00
Bogota FC
? – ?
Tigres FC

CONGO – LIGUE 1
MAY 7
14:00

Patronage Sainte-Anne
? – ?
AS Cheminots

15:00

Nico-Nicoye
? – ?
Leopards de Dolisie

16:00

JS Talangai
? – ?
FC Nathalys de Pointe-Noire

COSTA RICA – PRIMERA DIVISIÓN: CLAUSURA
MAY 7
22:00
Guanacasteca
? – ?
Santos de Guapiles

CROATIA – 1ST LEAGUE
MAY 7
65′
HNK Gorica
2 – 2
NK Lokomotiva

18:05
NK Istra 1961
? – ?
Sibenik

CROATIA – 2ND LEAGUE
MAY 7
16:00

NK Kustosija
? – ?
Inter Zapresic

16:00

Rudes
? – ?
Osijek B

16:00

Solin
? – ?
Dubrava Zagreb

18:00

NK Varazdin
? – ?
Jarun

CYPRUS – 1ST DIVISION: RELEGATION
MAY 7
26′
Omonia Nicosia
0 – 1
AEL Limassol

CYPRUS – 2ND DIVISION
MAY 7
FT
ASIL Lysi
2 – 3
Anagennisi Deryneia
FT
Ayia Napa
5 – 1
Alki Oroklinis
FT
Ermis Aradippou
0 – 2
Omonia 29 Maiou
FT
Karmiotissa Pano Polemidion
4 – 0
Omonia Aradippou
FT
Nea Salamis
3 – 0
Achyronas Liopetriou
FT
Olympias Lympion
1 – 1
PO Xylotympou 2006
FT
Onisilos Sotira
0 – 4
Enosis Paralimni
FT
Othellos Athienou
2 – 1
Akritas Chlorakas
CZECH REPUBLIC – 2ND LEAGUE
MAY 7
FT
MFk Vyskov
2 – 1
Vysocina Jihlava
66′
Pribram
2 – 1
SK Lisen

65′
Usti nad Labem
0 – 2
MFK Chrudim

CZECH REPUBLIC – 3RD LEAGUE: MSFL
MAY 7
Canc.
Dolni Benesov
? – ?
FC Slovan Rosice
15:30

SFK Vrchovina
? – ?
FC Viktoria Otrokovice

CZECH REPUBLIC – CFL: GROUP A
MAY 7
Postp.
FK Slavoj Vysehrad
? – ?
Povltavska FA
FT
Loko Vltavin
4 – 1
Sokolov
FT
SK Rakovnik
0 – 7
Sokol Hostoun
16:00

Jiskra Domazlice
? – ?
Benesov

CZECH REPUBLIC – CFL: GROUP B
MAY 7
FT
FK Zbuzany 1953
1 – 2
FC Hradec Kralove B
FT
FK Prepere
2 – 4
FK Chlumec nad Cidlinou
16:00

Tj Sokol Zivanice
? – ?
Slovan Liberec B

CZECH REPUBLIC – U19 LEAGUE
MAY 7
FT
FC Fastav Zlin U19
1 – 3
FC Banik Ostrava U19
FT
FC Pardubice U19
0 – 4
Ceske Budejovice U19
FT
FC Viktoria Plzen U19
2 – 1
FK Mlada Boleslav U19
FT
FC Zbrojovka Brno U19
2 – 1
1 FC Slovacko U19
FT
Sparta Prague U19
4 – 0
FC Hradec Kralove U19
FT
Slavia Prague U19
2 – 0
Sigma Olomouc U19
FT
Meteor Prague U19
1 – 4
Karvina U19
CZECH REPUBLIC – WOMEN’S 1ST LEAGUE: CHAMPIONSHIP GROUP
MAY 7
15:00

Sparta Prague Women
? – ?
Slavia Prague Women

DENMARK – 2ND DIVISION: RELEGATION GROUP
MAY 7
FT
FA 2000
2 – 0
Brabrand
DENMARK – 3RD DIVISION: PROMOTION GROUP
MAY 7
FT
IF Lyseng
1 – 0
Dalum
FT
FC Roskilde
2 – 2
Naesby
FT
Frem
3 – 1
VSK Aarhus
DENMARK – 3RD DIVISION RELEGATION GROUP
MAY 7
FT
Karlslunde IF
4 – 1
Slagelse
FT
KFUM Roskilde
0 – 2
Young Boys FD
FT
Herlev
0 – 0
Vanloese
DENMARK – DANMARKSSERIEN: GROUP 1
MAY 7
FT
Alleroed FK
2 – 3
Avarta
FT
B 1903
1 – 1
Greve
FT
Broenshoej
1 – 1
Frederikssund IK
DENMARK – DANMARKSSERIEN: GROUP 2
MAY 7
FT
GVI
5 – 1
Ledoeje-Smoerum Fodbold
FT
KFUM
1 – 2
B 1908
DENMARK – DANMARKSSERIEN: GROUP 3
MAY 7
FT
Marienlyst
1 – 1
Oure FA
FT
Aarhus Fremad II
2 – 1
B 1909
DENMARK – DANMARKSSERIEN: GROUP 4
MAY 7
FT
ASA Aarhus
1 – 0
AaB II
FT
Vejgaard
5 – 0
VRI
FT
Odder IGF
2 – 2
Fuglebakken KFUM Aarhus
DENMARK – WOMEN’S ELITEDIVISIONEN: CHAMPIONSHIP GROUP
MAY 7
FT
FC Nordsjaelland Women
0 – 1
KoldingQ Women
DENMARK – WOMEN’S ELITEDIVISIONEN: QUALIFICATION GROUP
MAY 7
FT
Varde Women
0 – 1
B93 Women
FT
AGF Women
2 – 0
AaB Women
FT
Odense Q Women
1 – 4
Sundby Women
DENMARK – WOMEN’S 1. DIVISION: QUALIFICATION GROUP
MAY 7
FT
Dalum/Naesby
3 – 3
Vildbjerg
FT
Oesterbro IF Women
1 – 0
NIF HG
FT
ASA Aarhus Women
2 – 0
JAI Aarhus Women
ECUADOR – SERIE A: 1ST STAGE
MAY 7
FT
Deportivo Cuenca
1 – 0
Tecnico Universitario
21:00
Delfin
? – ?
Orense

23:30
Aucas
? – ?
Cumbaya

ECUADOR – COPA ECUADOR
MAY 7
17:00

Dunamis 04 Carchi
? – ?
Club La Union

19:30

CD Penarol Pallatanga
? – ?
CD Unibolivar

22:00

Guayaquil SC
? – ?
CD Aampetra

EL SALVADOR – PRIMERA DIVISION: CLAUSURA
MAY 7
22:00
Alianza FC
? – ?
CD Aguila

22:00
CD Chalatenango
? – ?
Municipal Limeno

22:00
CD Platense Municipal
? – ?
CD FAS

22:00
Firpo
? – ?
Santa Tecla FC

22:00
Isidro Metapan
? – ?
Atletico Marte

22:00
Once Deportivo
? – ?
Jocoro FC

EL SALVADOR – PRIMERA DIVISION U20
MAY 7
19:00

11 Deportivo FC U20
? – ?
Jocoro FC U20

19:00

CD Aguila U20
? – ?
Alianza FC U20

19:00

CD Chalatenango U20
? – ?
Municipal Limeno U20

19:00

CD Luis Angel Firpo U20
? – ?
Santa Tecla FC U20

19:00

CD Platense U20
? – ?
CD Fas U20

19:00

Isidro Metapan U20
? – ?
CD Atletico Marte U20

ENGLAND – NATIONAL LEAGUE: NORTH
MAY 7
FT
AFC Fylde
1 – 0
Leamington
FT
Alfreton Town
2 – 1
Guiseley
FT
Brackley Town
0 – 0
Chester FC
FT
Bradford PA
0 – 5
Southport
FT
Curzon
1 – 1
Kettering Town
FT
Farsley Celtic AFC
0 – 2
Boston United
FT
Gateshead FC
2 – 1
Hereford
FT
Gloucester City
2 – 2
Blyth Spartans
FT
Kidderminster Harriers
1 – 0
Darlington
FT
Spennymoor Town
2 – 0
Chorley
FT
Telford
1 – 1
York City
ENGLAND – NATIONAL LEAGUE: SOUTH
MAY 7
FT
Bath City
3 – 3
Oxford City
FT
Braintree Town
0 – 1
Billericay
FT
Concord Rangers
2 – 1
Welling United
FT
Dulwich Hamlet
2 – 1
Hemel Hempstead
FT
Eastbourne Borough
2 – 7
Dartford
FT
Ebbsfleet United
2 – 1
Chelmsford
FT
Havant and Waterlooville
0 – 2
Chippenham Town
FT
Hungerford Town
1 – 1
Dorking Wanderers
FT
Maidstone
2 – 1
Hampton & Richmond
FT
St.Albans
2 – 3
Tonbridge Angels
ENGLAND – PREMIER LEAGUE U18
MAY 7
FT
Birmingham City U18
2 – 2
Aston Villa U18
FT
Crystal Palace U18
2 – 1
Brighton & Hove Albion U18
FT
Newcastle United U18
0 – 5
Liverpool U18
FT
Southampton U18
5 – 2
Chelsea U18
FT
Sunderland U18
0 – 6
Manchester City U18
FT
Tottenham Hotspur U18
0 – 5
Arsenal U18
FT
Wolverhampton Wanderers U18
4 – 2
Stoke City U18
FT
Fulham U18
1 – 2
Leicester City U18
FT
Leeds United U18
4 – 1
Middlesbrough U18
FT
West Ham United U18
4 – 0
Norwich City U18
FT
Derby County U18
1 – 2
Burnley U18
FT
West Bromwich Albion U18
4 – 0
Reading U18
ESTONIA – MEISTRILIIGA
MAY 7
FT
Talinna Kalev
0 – 1
FCI Levadia
17:30
TJK Legion
? – ?
Narva Trans

ESTONIA – ESILIIGA
MAY 7
FT
Ida-Virumaa FC Alliance
0 – 3
Harju Jalgpallikool
FT
Tulevik Viljandi
2 – 1
Paernu Jalgpalliklubi
FT
Viimsi MRJK
2 – 1
Flora Tallinn U21
ETHIOPIA – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Jimma Aba Jifar FC
2 – 1
Arba Minch Kenema
FT
Ethiopia Bunna SC
2 – 1
Dire Dawa Kenema FC
FT
Hadiya Hosahina FC
1 – 2
Defence Force FC
FAROE ISLANDS – PREMIER LEAGUE
MAY 7
18:00
Skala
? – ?
EB/Streymur

FAROE ISLANDS – 1. DEILD
MAY 7
13:30

Fuglafjoerdur
? – ?
07 Vestur Sorvagur II

15:00

Undrid FF
? – ?
HB Torshavn II

16:15

TB Tvoeroyri
? – ?
B71 Sandoy

20:00

NSI Runavik II
? – ?
Vikingur Gota II

FINLAND – YKKONEN
MAY 7
FT
PK-35 Helsinki
1 – 2
PEPO Lappeenranta
FINLAND – KAKKONEN: GROUP A
MAY 7
Postp.
FC Reipas
? – ?
PK Keski-Uusimaa
FT
LaPa
0 – 5
PPJ
FINLAND – KAKKONEN: GROUP B
MAY 7
68′
KaaPo
0 – 3
GrIFK Grankulla

FINLAND – KAKKONEN: GROUP C
MAY 7
FT
Kajha
2 – 2
JBK
24′
JJK
1 – 0
RoPS

FINLAND – SUOMEN CUP
MAY 7
FT
Espoo
0 – 4
FC Kiffen
FINLAND – WOMEN’S KANSALLINEN LIIGA
MAY 7
FT
ONS Women
0 – 3
Tampereen Ilves Women
FT
KuPS Women
4 – 0
HPS Women
FT
Aaland United Women
2 – 0
PK-35 Helsinki Women
FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONAL 2: GROUP B
MAY 7
17:00

ASM Belfort
? – ?
Beauvais

FRANCE – WOMEN’S DIVISION 1
MAY 7
FT
GPSO 92 Issy Women
0 – 5
Fleury Merogis U.S Women
FT
Guingamp Women
4 – 0
Dijon FCO Women
FT
Montpellier Women
3 – 0
ASJ Soyaux Women
FT
Reims Women
1 – 0
Saint Etienne Women
84′
Bordeaux Women
1 – 3
Paris Saint Germain Women

GERMANY – 3. LIGA
MAY 7
FT
1. FC Saarbrucken
1 – 1
FSV Zwickau
FT
Magdeburg
4 – 0
1860 Munich
FT
Meppen
3 – 2
Eintracht Braunschweig
FT
MSV Duisburg
1 – 0
Freiburg II
FT
TSV Havelse
0 – 1
VfL Osnabrück
Canc.
Turkgucu Munchen
? – ?
FC Viktoria 1889 Berlin
FT
Wehen Wiesbaden
1 – 1
Waldhof Mannheim
GERMANY – REGIONALLIGA BAYERN
MAY 7
FT
1. FC Nuremberg II
1 – 1
VfB Eichstatt
FT
Augsburg II
5 – 1
SC Eltersdorf
FT
FC Schweinfurt
1 – 5
SpVgg Bayreuth
FT
Greuther Furth II
3 – 0
FC Pipinsried
FT
SV Heimstetten
1 – 0
FV Illertissen
FT
TSV Aubstadt
0 – 1
Bayern Munich II
FT
TSV Rain/Lech
3 – 0
SV Schalding-Heining
63′
TSV Buchbach
0 – 1
Unterhaching

GERMANY – REGIONALLIGA NORD: PROMOTION GROUP
MAY 7
FT
Hannover 96 II
4 – 2
Teutonia Ottensen
FT
Werder Bremen II
0 – 1
VfB Lubeck
FT
Delmenhorst
1 – 2
SC Weiche Flensburg
GERMANY – REGIONALLIGA NORD: RELEGATION GROUP
MAY 7
FT
Heider SV
1 – 5
SSV Jeddeloh II
FT
SV Drochtersen/Assel
0 – 1
Luneburger SK Hansa
GERMANY – REGIONALLIGA NORDOST
MAY 7
FT
Carl Zeiss Jena
2 – 1
Tennis Borussia
FT
BFC Dynamo
1 – 2
Berliner AK 07
FT
BSG Chemie Leipzig
2 – 1
Lokomotive Leipzig
GERMANY – REGIONALLIGA SÜDWEST
MAY 7
FT
Aalen
0 – 0
Hessen Kassel
FT
Bahlinger SC
0 – 2
Mainz 05 II
FT
FC Giessen
1 – 2
Hoffenheim II
FT
FSV Frankfurt
1 – 1
Elversberg
FT
Pirmasens
2 – 1
TSV Schott Mainz
FT
Sonnenhof Grossaspach
3 – 1
SSV Ulm 1846
FT
TSG Balingen
3 – 2
FCA Walldorf
FT
TSV Steinbach Haiger
2 – 1
RW Koblenz
FT
VfB Stuttgart II
2 – 4
Kickers Offenbach
GERMANY – REGIONALLIGA WEST
MAY 7
FT
FC Cologne II
2 – 1
VfB Homberg
FT
Borussia Monchengladbach II
0 – 4
Fortuna Cologne
FT
FC Wegberg-Beeck
2 – 3
SV Straelen
FT
Oberhausen
0 – 1
Lippstadt
FT
RW Ahlen
1 – 1
Bonner SC
FT
SV Roedinghausen
0 – 3
RW Essen
19′
KFC Uerdingen
0 – 0
Schalke 04 II

GERMANY – OBERLIGA: WESTFALEN: PROMOTION GROUP
MAY 7
FT
SV Schermbeck 2020
0 – 1
TuS Erndtebrueck
GERMANY – JUNIOREN-BUNDESLIGA: PLAY-OFF
MAY 7
FT
Borussia Dortmund U19
5 – 1
Schalke 04 U19
GERMANY – WOMEN’S BUNDESLIGA
MAY 7
FT
1. FFC Turbine Potsdam Women
0 – 2
Eintracht Frankfurt Women
GHANA – PREMIER LEAGUE
MAY 7
60′
Bechem United
1 – 1
Hearts of Oak

GIBRALTAR – CUP
MAY 7
16:00

Lincoln Red Imps FC
? – ?
Bruno’s Magpies

GREECE – SUPER LEAGUE: RELEGATION
MAY 7
17:30
Apollon Smyrnis
? – ?
Lamia

17:30
Atromitos
? – ?
Ionikos

17:30
Panetolikos
? – ?
NFC Volos

HUNGARY – NB I
MAY 7
FT
Debrecen
1 – 1
Puskas FC Academy
69′
Budapest Honved
0 – 0
Mezokovesd SE

18:15
Ferencvaros
? – ?
MTK Budapest

HUNGARY – WOMEN’S NB I
MAY 7
FT
Ferencvarosi TC Women
4 – 1
Viktoria FC Szombathe
14:00

Diosgyori VTK Women
? – ?
Astra Hungary Women

15:00

Soroksar SC Budapest
? – ?
Gyori ETO Women

15:30

MTK Hungaria FC Women
? – ?
Puskas Akademia Felcsut

ICELAND – BESTA DEILDIN
MAY 7
FT
IA Akranes
1 – 5
Breidablik
24′
Keflavik
1 – 0
IBV Vestmannaeyjar

9′
KR Reykjavik
0 – 0
KA Akureyri

10′
Stjarnan
0 – 0
Fram Reykjavik

ICELAND – 1. DEILD
MAY 7
FT
Grotta
5 – 0
Vestri
ICELAND – 2. DEILD
MAY 7
FT
IR Reykjavik
3 – 0
Hottur/Huginn
FT
Throttur Reykjavik
0 – 4
Njardvik
15:00

Vikingur Olafsvik
? – ?
Volsungur

17:00
Fjardabyggd/Leiknir
? – ?
KF Fjallabyggdar

18:00
Magni
? – ?
Aegir

INDIA – I-LEAGUE: CHAMPIONSHIP PLAY-OFF
MAY 7
FT
Punjab FC
0 – 2
Sreenidi Deccan
90+6′
Rajasthan United
0 – 1
Gokulam FC

IRELAND – 1ST DIVISION
MAY 7
19:30
Longford Town
? – ?
Wexford FC

IRELAND – WOMEN’S NATIONAL LEAGUE
MAY 7
FT
Shelbourne FC Women
1 – 0
Peamount United Women
FT
Sligo Rovers Women
1 – 2
Galway WFC
25′
Cork City WFC
0 – 0
Athlone Town AFC Ladies

15′
Treaty United WFC
0 – 2
Bohemian FC Women

18:00
Wexford Youths Women
? – ?
DLR Waves Women

ISRAEL – PREMIER LEAGUE: CHAMPIONSHIP GROUP
MAY 7
67′
Bnei Sakhnin
0 – 0
Hapoel Tel Aviv

17:30
Maccabi Tel Aviv
? – ?
Maccabi Netanya

18:30
Hapoel Beer Sheva
? – ?
Maccabi Haifa

ITALY – SUPER CUP SERIE C
MAY 7
FT
Modena
3 – 3
Bari
ITALY – SERIE C: RELEGATION PLAY-OFF
MAY 7
Canc.
Fermana
? – ?
Pistoiese
Canc.
Imolese Calcio
? – ?
Viterbese
90+4′
Giana Erminio
2 – 3
Trento

HT
Fermana
0 – 0
Viterbese

HT
Paganese
1 – 0
Fidelis Andria

HT
Seregno
0 – 0
Pro Sesto

23′
Pistoiese
0 – 0
Imolese Calcio

ITALY – SERIE D: GROUP F
MAY 7
FT
Alma Juventus Fano
5 – 1
Nereto FC
FT
Castelfidardo
0 – 1
ASD Trastevere
FT
SN Notaresco
0 – 1
ASD Pineto
17:00

Chieti
? – ?
Aurora Alto Casertano

ITALY – CAMPIONATO PRIMAVERA 1
MAY 7
FT
SPAL 2013 U19
4 – 3
Napoli U19
FT
Verona U19
6 – 0
Bologna U19
FT
Cagliari U19
4 – 3
Pescara U19
FT
Sassuolo U19
2 – 2
Juventus U19
16:00

Lecce U19
? – ?
Roma U19

ITALY – CAMPIONATO PRIMAVERA 2: PROMOTION PLAY-OFF
MAY 7
FT
Brescia U19
1 – 2
Lazio U19
14:00

Frosinone U19
? – ?
Cremonese U19

14:00

Parma U19
? – ?
Perugia U19

FT
Pisa U19
0 – 1
Monza U19
ITALY – WOMEN’S SERIE A
MAY 7
FT
Inter Women
0 – 3
AC Milan Women
FT
Juventus Women
3 – 1
Sassuolo Women
FT
Roma Women
8 – 0
Sampdoria Women
IVORY COAST – LIGUE 1
MAY 7
16:30

Bouake FC
? – ?
Soa

16:30

San Pedro
? – ?
Racing Club Dabidjan

19:00

Stella Club
? – ?
Sporting Gagnoa

JAPAN – WOMEN’S WE LEAGUE
MAY 7
FT
Vegalta Sendai Ladies
2 – 3
Urawa Ladies
FT
AC Nagano Parceiro Women
1 – 0
Omiya Ardija Ventus Women
JAPAN – WOMEN’S NADESHIKO LEAGUE
MAY 7
FT
Nittaidai FC Women
0 – 2
Bunny’s Gunma FC White Star
FT
Cerezo Osaka Sakai Women
2 – 0
Ehime FC Ladies
FT
NGU Loveledge Nagoya Women
1 – 0
Ange Violet Hiroshima Women
FT
Nippatsu Yokohama FC Seagulls Women
0 – 2
Sfida Setagaya FC Women
JORDAN – PRO LEAGUE
MAY 7
15:30

Al-Jazeera
? – ?
Sahab SC

18:00

Al-Hussein SC
? – ?
Al-Faisaly

KAZAKHSTAN – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
1 – 1
Taraz
FT
Ordabasy Shymkent
1 – 2
FC Astana
FT
Kairat Almaty
0 – 3
Atyrau
FT
Tobol Kostanay
2 – 0
Aksu
KENYA – PREMIER LEAGUE
MAY 7
Postp.
Kariobangi Sharks
? – ?
Vihiga Bullets FC
FT
Posta Rangers
0 – 2
Bandari
13:00

Bidco United
? – ?
Ulinzi Stars

13:00

KCB
? – ?
FC Talanta

KUWAIT – EMIR CUP
MAY 7
15:40

Kazma
? – ?
Al Fahaheel

18:45

Al-Salmiyah
? – ?
Al Nasr

LATVIA – 1. LIGA
MAY 7
FT
Riga FC II
2 – 0
Skanstes SK
FT
FK Jelgava
5 – 0
Saldus SS/Leevon
15:00

FK Dinamo Riga
? – ?
FK Rezekne/BJSS

17:00

AFA Olaine
? – ?
Salaspils BJSS

LITHUANIA – LFF CUP
MAY 7
FT
FK Spartakas
0 – 2
FK Transinvest
FT
Utenis Utena
0 – 5
FK Panevezys
14:00

FK Atmosfera
? – ?
Lietava Jonava

15:30

Ekranas
? – ?
Suduva

15:45

FK Ataka
? – ?
FK Dembava

16:00

Klaipedos Fsm
? – ?
FK Kauno Zalgiris

LUXEMBOURG – NATIONAL DIVISION
MAY 7
22′
CS Fola Esch
0 – 0
Racing FC Union Luxembourg

24′
FC Etzella Ettelbruck
0 – 1
FC Progres Niederkorn

25′
RM Hamm Benfica
0 – 2
FC Wiltz 71

MALAYSIA – SUPER LEAGUE
MAY 7
FT
Kuala Lumpur FA
1 – 2
Pahang
MALAYSIA – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Johor Darul Ta’zim II
5 – 1
PDRM
FT
UiTM
0 – 2
Kuching FA
MALTA – PREMIER LEAGUE: CHAMPIONSHIP GROUP
MAY 7
FT
Birkirkara
0 – 1
Hamrun Spartans
FT
Gzira United
2 – 1
Hibernians
MEXICO – LIGA MX: CLAUSURA: PLAY-OFF
MAY 7
23:45
Cruz Azul
? – ?
Necaxa

MEXICO – LIGA DE EXPANSION MX: CLAUSURA PLAY-OFF
MAY 7
23:00
Atlético Morelia
? – ?
Atlante

MEXICO – LIGA PREMIER: SERIE B CLAUSURA: PLAY-OFF
MAY 7
22:00

Aguacateros CDU
? – ?
Calor de San Pedro

MEXICO – WOMEN’S LIGA MX: CLAUSURA PLAY-OFF
MAY 7
FT
Pumas UNAM Women
2 – 2
CD Guadalajara Chivas Women
FT
Club Tijuana Women
0 – 1
Monterrey Women
MEXICO – LIGA MX U20: CLAUSURA PLAY-OFF
MAY 7
15:30

America Mexico U20
? – ?
Deportivo Toluca FC U20

MOLDOVA – NATIONAL DIVISION
MAY 7
FT
FC Milsami Orhei
1 – 1
FC Sheriff
AAW
FC Sfintul Gheorghe
3 – 0
FC Floresti
MOLDOVA – DIVISION A
MAY 7
FT
CF Sparta Selemet
1 – 1
Dacia-2 Buiucani
FT
FC Iskra Stali Ribnita
2 – 3
FC Sucleia
15:00

FC Victoria
? – ?
Fcm Ungheni

MONTENEGRO – 2. CFL
MAY 7
15:30

Berane
? – ?
OFK Titograd

15:30

FK Cetinje
? – ?
Igalo

15:30

Grbalj Radanovici
? – ?
FK Bokelj

15:30

Jedinstvo BP
? – ?
OFK Mladost Donja Gorica

15:30

Kom
? – ?
FK Arsenal Tivat

MOROCCO – BOTOLA PRO
MAY 7
25′
FAR Rabat
0 – 0
Rapide Club Oued Zem

19:15
Olympic Club de Safi
? – ?
Youssoufia Berrechid

MOROCCO – BOTOLA PRO 2
MAY 7
17:00

Chabab Atlas Khenifra
? – ?
AS Sale

17:00

IZK
? – ?
Wydad Fes

17:00

KACM
? – ?
Olympique Dcheira

17:00

Tihad Casablanca
? – ?
Club Jeunesse Ben Guerir

17:00

USM Oujda
? – ?
Racing de Casablanca

NETHERLANDS – TWEEDE DIVISIE
MAY 7
FT
Jong FC Volendam
2 – 5
Spakenburg
FT
Noordwijk
1 – 2
Excelsior Maassluis
FT
ASWH
1 – 3
Katwijk
FT
IJsselmeervogels
1 – 2
SVV Scheveningen
FT
Quick Boys
0 – 1
Jong Sparta Rotterdam
FT
Koninklijke HFC
0 – 1
Rijnsburgse Boys
FT
TEC
0 – 2
HHC
HT
AFC
0 – 0
GVVV Veenendaal

16′
De Treffers
0 – 0
Kozakken Boys

NETHERLANDS – U21 DIVISIE 1: SPRING
MAY 7
FT
Feyenoord U21
4 – 1
Almere City FC U21
14:30

PEC Zwolle U21
? – ?
NAC Breda U21

14:45

NEC Nijmegen U21
? – ?
FC Groningen U21

15:00

HIFK Helsinki II
? – ?
ADO Den Haag U21

NEW ZEALAND – CENTRAL LEAGUE
MAY 7
FT
North Wellington AFC
0 – 1
Wellington Phoenix B
FT
Wellington United AFC
0 – 3
Havelock North Wanderers AFC
FT
FC Petone
0 – 5
Miramar Rangers
FT
Wellington Olympic
4 – 0
Western Suburbs FC
NEW ZEALAND – NORTHERN LEAGUE
MAY 7
FT
Bay Olympic
0 – 2
Hamilton Wanderers
FT
Birkenhead United AFC
1 – 2
Takapuna AFC
FT
Manukau United FC
0 – 3
Auckland City FC
FT
Melville United AFC
2 – 0
Auckland United FC
FT
North Shore United AFC
3 – 3
Waiheke Utd AFC
FT
Western Springs AFC
2 – 1
Eastern Suburbs
NEW ZEALAND – SOUTHERN LEAGUE
MAY 7
FT
Cashmere Technical
11 – 2
Mosgiel AFC
FT
Nelson Suburbs FC
2 – 2
Coastal Spirit FC
FT
Green Island AFC
1 – 3
Christchurch United FC
FT
Selwyn United FC
1 – 4
South City Royals FC
FT
Nomads United AFC
1 – 2
Ferrymead Bays
NIGERIA – NPFL
MAY 7
66′
Abia Warriors
1 – 0
Remo Stars

64′
Enugu Rangers
2 – 1
Heartland Owerri

NORTHERN IRELAND – IRISH CUP
MAY 7
14:30

Ballymena United
? – ?
Crusaders

AET
Ballymena United
1 – 2
Crusaders
NORTH MACEDONIA – 2ND LEAGUE: EAST
MAY 7
16:00

Belasica
? – ?
FK Sloga 1934 Vinica

16:00

FK Sasa
? – ?
Kozhuf Gevgjelija

16:00

Lokomotiva Gradsko
? – ?
Bratstvo 07

16:00

Osogovo
? – ?
FK Detonit Junior

16:00

Pobeda
? – ?
FK Pehchevo

NORTH MACEDONIA – 2ND LEAGUE: WEST
MAY 7
16:00

FK Labunishta
? – ?
Korab

16:00

FK Vardar Skopje
? – ?
FK Sileks

16:00

Kadino
? – ?
Veleshta

16:00

KF Gostivari
? – ?
Ohrid

16:00

Voska Sport
? – ?
KF Besa Doberdoll

NORWAY – 2. DIVISION: GROUP 1
MAY 7
FT
Flekkeroey
3 – 2
Vard Haugesund
FT
Stroemmen
2 – 0
Ullern
FT
Moss
3 – 1
Oeygarden FK
FT
Oern-Horten
1 – 0
Notodden
NORWAY – 2. DIVISION: GROUP 2
MAY 7
FT
Traeff
1 – 3
Levanger
FT
Brattvaag
0 – 2
Eidsvold TF
FT
Gjoevik-Lyn
4 – 0
Ull/Kisa
67′
Baerum
0 – 1
Alta

NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 1
MAY 7
FT
Nordstrand
2 – 0
Froeya FK
FT
IL Sandviken
4 – 3
FK Fyllingsdalen
FT
Ready
1 – 2
Lyn
NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 2
MAY 7
FT
Raufoss 2
1 – 0
Floroe
FT
Hoenefoss
1 – 1
Spjelkavik
FT
Aalesund 2
1 – 0
Lillehammer FK
FT
Volda
1 – 0
Toten
NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 3
MAY 7
FT
Lysekloster
3 – 0
Stord
FT
Brodd
0 – 1
Bjarg
FT
Sola
0 – 1
Fana
NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 4
MAY 7
FT
Express
0 – 3
Mandalskameratene
FT
Start 2
0 – 3
Eik-Toensberg
FT
Vindbjart
6 – 2
Sprint Jeloey
FT
Fram Larvik
0 – 0
Uraedd FK
15:00

Randesund
? – ?
Follo

NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 5
MAY 7
FT
Rana FK
4 – 1
Melhus
FT
Steinkjer
5 – 0
Trygg/Lade
FT
Byaasen
2 – 1
Orkla
FT
Kolstad
2 – 5
Strindheim
PALESTINE – GAZA STRIP LEAGUE
MAY 7
14:30

Al-Ahli Bait Hanoun
? – ?
Shabab Rafah

PANAMA – LPF APERTURA: EAST
MAY 7
21:00

Costa Del Este FC
? – ?
AF Sporting San Miguelito

PANAMA – LPF: APERTURA: WEST
MAY 7
21:00

Atletico Chiriqui
? – ?
Veraguas FC

21:00

UD Universitario
? – ?
Independiente de La Chorrera

PARAGUAY – DIVISION PROFESIONAL: APERTURA
MAY 7
FT
Sportivo Ameliano
2 – 2
12 de Octubre
22:00
Tacuary
? – ?
General Caballero JLM

PARAGUAY – DIVISION INTERMEDIA
MAY 7
FT
Atyra FC
1 – 2
Pastoreo FC
FT
Fernando de la Mora
2 – 1
2 de Mayo
PERU – LIGA 1: APERTURA
MAY 7
19:15
Sport Boys
? – ?
Atletico Grau

21:30
Universitario de Deportes
? – ?
Alianza Atletico

PERU – LIGA 2: APERTURA
MAY 7
21:00

Deportivo Coopsol
? – ?
Alianza Universidad

21:00

Deportivo Llacuabamba
? – ?
Cusco FC

21:00

Pirata FC
? – ?
Alfonso Ugarte de Puno

POLAND – EKSTRAKLASA
MAY 7
FT
Wisla Plock
0 – 3
Warta Poznan
HT
Slask Wroclaw
1 – 0
Pogon Szczecin

19:00
Wisla Krakow
? – ?
Jagiellonia Bialystok

POLAND – I LIGA
MAY 7
FT
GKS Tychy 71
3 – 1
Puszcza Niepolomice
24′
Widzew Lodz
0 – 1
Resovia

19:30
GKS Katowice
? – ?
GKS Jastrzebie

POLAND – II LIGA
MAY 7
FT
Stal Rzeszow
1 – 1
Motor Lublin
AAW
Sokol Ostroda
3 – 0
GKS Belchatow
69′
KKS 1925 Kalisz
2 – 1
Garbarnia

69′
Wigry Suwalki
0 – 0
Lech Poznan ll

67′
Wisla Pulawy
2 – 1
Hutnik Krakow

23′
Znicz Pruszkow
0 – 0
Slask Wroclaw ll

18:30
Chojniczanka Chojnice
? – ?
Pogon Grodzisk Mazowiecki

18:45
Olimpia Elblag
? – ?
Ruch Chorzow

POLAND – III LIGA: GROUP 1
MAY 7
FT
Legia Warszawa II
1 – 0
Polonia Warszawa
13:00

Mamry Gizycko
? – ?
Mlks Wissa Szczuczyn

FT
Mlks Znicz Biala Piska
0 – 0
KS Blonianka Blonie
16:00

Bron Radom
? – ?
KS Legionovia Legionowo

16:00

MKS Kutno
? – ?
Swit Nowy Dwor

16:00

Pilica Bialobrzegi
? – ?
Skierniewice

16:00

TS Sokol Aleksandrow Lodzki
? – ?
KS Ursus Warszawa

POLAND – III LIGA: GROUP 2
MAY 7
FT
Elana Torun
0 – 3
Olimpia Grudziadz
FT
Pogon II Szczecin
1 – 1
GKS Przodkowo
FT
Pogon Nowe Skalmierzyce
5 – 0
Sokol Kleczew
FT
Polonia Sroda
0 – 8
Zawisza Bydgoszcz
15:00

Baltyk Koszalin
? – ?
JKS Jarota Jarocin

FT
Kp Starogard Gdansk
2 – 0
SKS Baltyk Gdynia
15:00

KS Stolem Gniewino
? – ?
ZKS Kluczevia Stargard

16:00

Unia Janikowo
? – ?
Swit Skolwin

POLAND – III LIGA: GROUP 3
MAY 7
FT
LKS Goczalkowice-Zdroj
1 – 0
Stal Brzeg
FT
Sleza Wroclaw
3 – 4
MKS Kluczbork
FT
KS Polonia Bytom SA
1 – 0
Gwarek Tarnowskie Gory
15:00

Foto-Higiena Gac
? – ?
Pniowek Pawlowice Slaskie

FT
MKS Piast Zmigrod
1 – 3
Gornik Zabrze II
15:00

Warta Gorzow Wielkopolski
? – ?
Zaglebie II Lubin

16:00

MKP Carina Gubin
? – ?
Karkonosze Jelenia Gora

POLAND – III LIGA: GROUP 4
MAY 7
FT
Cracovia Krakow II
5 – 2
Podhale Nowy Targ
15:00

LKS Lagow
? – ?
Chelmianka Chelm

16:00

KSZO Ostrowiec
? – ?
ZKS Unia Tarnow

16:00

MKS Czarni Polaniec
? – ?
KS Korona Rzeszow

16:00

Orleta Radzyn Podlaski
? – ?
MKS Podlasie Biala Podlaska

16:00

Siarka Tarnobrzeg
? – ?
Wisla Sandomierz

POLAND – CLJ U18
MAY 7
FT
MKS Arka Gdynia U18
1 – 0
Rakow Czestochowa U18
FT
Kks Lech Poznan U18
1 – 2
Jagiellonia Bialystok Ssa U18
11:00

Warta Poznan U18
? – ?
Zaglebie Lubin Sa U18

FT
Wks Slask Wroclaw Sa U18
3 – 1
Wisla Krakow Sa U18
FT
MKS Pogon Szczecin U18
4 – 1
MKS Polonia Warszawa U18
14:00

Uks Sms Lodz U18
? – ?
Stal Rzeszow U18

15:00

MKS Cracovia U18
? – ?
Gwarek Zabrze U18

POLAND – WOMEN’S EKSTRALIGA
MAY 7
11:00

Gornik Leczna Women
? – ?
Medyk Konin Women

FT
AZS UJ Krakow Women
2 – 0
AZS Wroclaw Women
FT
Czarni Sosnowiec Women
1 – 0
Rekord Bielsko-Biala
FT
Olimpia Szczecin Women
0 – 1
Kkp Bydgoszcz Women
PORTUGAL – LIGA PORTUGAL 2
MAY 7
FT
Mafra
0 – 2
Leixoes
FT
Penafiel
1 – 2
FC Porto B
FT
Benfica B
1 – 2
Feirense
FT
Sporting Covilha
0 – 1
Rio Ave
90+4′
Casa Pia
2 – 1
Vilafranquense

90+6′
Nacional
1 – 2
Academico Viseu

PORTUGAL – U19 CHAMPIONSHIP: CHAMPIONSHIP ROUND
MAY 7
FT
Rio Ave FC U19
0 – 3
FC Porto U19
17:00

FC Alverca U19
? – ?
SC Braga U19

17:00

GD Estoril Praia U19
? – ?
Sporting CP U19

17:00

Vitoria Guimaraes U19
? – ?
Benfica U19

PORTUGAL – U19 CHAMPIONSHIP: RELEGATION: NORTH
MAY 7
FT
CD Tondela U19
1 – 2
Vizela U19
17:00

CD Feirense U19
? – ?
FC Famalicao U19

17:00

Gil Vicente U19
? – ?
UD Oliveirense

17:00

Pacos F. U19
? – ?
Leixoes SC U19

PORTUGAL – U19 CHAMPIONSHIP: RELEGATION: SOUTH
MAY 7
17:00

OS Belenenses U19
? – ?
Amora FC U19

17:00

SG Sacavenense U19
? – ?
Vitoria Setubal U19

17:00

Vilafranquense U19
? – ?
CD Nacional Madeira U19

18:00

Uniao de Leiria U19
? – ?
Academica Coimbra U19

REPUBLIC OF KOREA – K-LEAGUE 2
MAY 7
FT
FC Anyang
1 – 1
Ansan Greeners
FT
Gwangju FC
1 – 0
Seoul E-Land FC
FT
Bucheon FC 1995
2 – 1
Jeonnam Dragons
REPUBLIC OF KOREA – K3 LEAGUE
MAY 7
FT
Busan Transport Corp
4 – 3
Daejeon Korail
FT
Changwon City
2 – 1
Pocheon Citizens FC
FT
Mokpo City
1 – 0
Dangjin Citizen
FT
Yangju Citizens
1 – 0
Gyeongju H & N
ROMANIA – LIGA 1: CHAMPIONSHIP GROUP
MAY 7
FT
FCV Farul Constanta
1 – 1
FC Voluntari
18:30
ACS Champions FC Arges
? – ?
CFR Cluj

ROMANIA – LIGA 1: RELEGATION GROUP
MAY 7
FT
UTA Arad
1 – 0
CS Mioveni
ROMANIA – LIGA II: RELEGATION: GROUP A
MAY 7
FT
FC Dunarea Calarasi
2 – 6
Miercurea Ciuc
FT
FC Metaloglobus Bucuresti
1 – 1
Comunal Selimbar
FT
CSM Politehnica Iasi
3 – 1
ASU Politehnica Timisoara
ROMANIA – LIGA II: RELEGATION: GROUP B
MAY 7
FT
FC Brasov
6 – 1
Astra Giurgiu
FT
FC Unirea Dej
3 – 0
FC Buzau
FT
Viitorul Pandurii Targu Jiu
0 – 2
Ripensia Timisoara
RWANDA – NATIONAL FOOTBALL LEAGUE
MAY 7
FT
Rayon Sports FC
2 – 2
Gicumbi FC
FT
Espoir FC
2 – 3
APR FC
14:00

Etincelles
? – ?
Musanze

14:00

Etoile de Lest
? – ?
Marines FC Gisenyi

FT
Gorilla FC
0 – 0
Rutsiro FC
FT
Mukura Victory
2 – 2
AS Kigali
SAN MARINO – CAMPIONATO SAMMARINESE: PLAY-OFF
MAY 7
FT
Domagnano
0 – 3
SP Libertas
FT
FC Fiorentino
1 – 2
Folgore
FT
S.S. Murata
1 – 2
SS Pennarossa
FT
San Giovanni
1 – 2
Faetano
SAUDI ARABIA – SAUDI PROFESSIONAL LEAGUE
MAY 7
15′
Damac FC
1 – 0
Al Hilal

5′
Al Hazm
0 – 0
Al Feiha

18:50
Al Taee
? – ?
Al-Raed

SENEGAL – PREMIER LEAGUE
MAY 7
17:30

US Goree
? – ?
Generation Foot

18:00

AS Douanes
? – ?
Casa Sport

18:00

ASC Diambars
? – ?
ASC Linguere

SERBIA – SUPER LIGA: CHAMPIONSHIP GROUP
MAY 7
FT
Partizan Beograd
2 – 1
Vojvodina
63′
FK Crvena Zvezda
4 – 1
Radnicki Nis

SERBIA – SUPER LIGA: RELEGATION GROUP
MAY 7
18:00
FK Metalac
? – ?
Novi Pazar

SERBIA – PRVA LIGA: CHAMPIONSHIP GROUP
MAY 7
16:00

Indjija
? – ?
FK IMT Beograd

SERBIA – PRVA LIGA: RELEGATION GROUP
MAY 7
16:00

Backa Palanka
? – ?
Kabel Novi Sad

SINGAPORE – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Tanjong Pagar United FC
1 – 2
Albirex Niigata FC
SLOVAKIA – 2. LIGA
MAY 7
FT
Zilina B
3 – 5
Zeleziarne Podbrezova
16:00

Humenne
? – ?
FC Rohoznik

16:00

Komarno
? – ?
Namestovo

16:00

Partizan Bardejov
? – ?
Skalica

16:00

Slavoj Trebisov
? – ?
FC STK 1914 Samorin

17:00

FC Kosice
? – ?
Dubnica

SLOVAKIA – U19 LEAGUE
MAY 7
FT
ZP Sport Podbrezova U19
0 – 1
FC Petrzalka U19
SLOVAKIA – WOMEN’S FIRST LEAGUE: CHAMPIONSHIP GROUP
MAY 7
FT
Skf Zilina Women
2 – 1
MFK Ruzomberok Women
09:00

Spartak Myjava Women
? – ?
Nove Zamky Women

SLOVENIA – PRVA LIGA
MAY 7
FT
Radomlje
2 – 1
NK Celje
HT
NK Bravo
2 – 1
Maribor

SLOVENIA – 2. SNL
MAY 7
FT
Rudar Velenje
3 – 1
Fuzinar
16:00

Jadran
? – ?
ND Beltinci

16:00

Primorje
? – ?
ND Ilirija Ljubljana

17:00

ND Triglav
? – ?
Brezice

SOUTH AFRICA – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Chippa United
2 – 2
Baroka FC
FT
Marumo Gallants
0 – 0
Lamontville Golden Arrows
66′
AmaZulu FC
0 – 0
Sekhukhune United

71′
Stellenbosch FC
1 – 1
Maritzburg United

18:30
Cape Town City FC
? – ?
TS Galaxy

SPAIN – PRIMERA DIVISION RFEF: GROUP 1
MAY 7
68′
Real Valladolid B
1 – 0
CD Badajoz

71′
Tudelano
3 – 0
Racing Santander

AAW
Extremadura
0 – 2
Deportivo La Coruna
18:00
Unionistas de Salamanca
? – ?
Racing de Ferrol

SPAIN – PRIMERA DIVISION RFEF: GROUP 2
MAY 7
66′
Barcelona B
0 – 1
Sabadell

66′
UE Costa Brava
1 – 0
UCAM Murcia

18:00
Algeciras
? – ?
Sevilla Atletico

18:00
UD Cornella
? – ?
Atletico Sanluqueno CF

SPAIN – TERCERA RFEF: GROUP 3: PROMOTION PLAY-OFF
MAY 7
18:00

CF Vimenor
? – ?
SD Torina

SPAIN – TERCERA RFEF: GROUP 4: PROMOTION PLAY-OFF
MAY 7
17:30

Portugalete
? – ?
Barakaldo

SPAIN – TERCERA RFEF: GROUP 5: PROMOTION PLAY-OFF
MAY 7
17:00

UE Olot
? – ?
UE Sant Andreu

SPAIN – TERCERA RFEF: GROUP 6: PROMOTION PLAY-OFF
MAY 7
17:00

Atletico Saguntino
? – ?
Torrent CF

20:00

Atzeneta UE
? – ?
CD Acero

SPAIN – TERCERA RFEF: GROUP 8: PROMOTION PLAY-OFF
MAY 7
17:30

SD Almazan
? – ?
Atletico Tordesillas

SPAIN – TERCERA RFEF: GROUP 10: PROMOTION PLAY-OFF
MAY 7
AET
Xerez CD
2 – 3
CD Ciudad de Lucena
17:00

CD Utrera
? – ?
CD Gerena

SPAIN – TERCERA RFEF: GROUP 15: PROMOTION PLAY-OFF
MAY 7
15:30

CD Subiza
? – ?
CD Cantolagua

18:30

Udc Txantrea Kke
? – ?
Club Deportivo Huarte

SPAIN – TERCERA RFEF: GROUP 16: PROMOTION PLAY-OFF
MAY 7
17:00

Alfaro CD
? – ?
Casalarreina CF

SPAIN – TERCERA RFEF: GROUP 18: PROMOTION PLAY-OFF
MAY 7
18:00

CD Quintanar Del Rey
? – ?
CD Torrijos

SPAIN – WOMEN’S PRIMERA DIVISION
MAY 7
FT
Deportivo Alaves Women
1 – 3
Athletic Bilbao Women
SWEDEN – SUPERETTAN
MAY 7
FT
Brommapojkarna
4 – 2
Trelleborgs FF
FT
AFC Eskilstuna
5 – 2
Vaesteraas SK
FT
Oesters IF
2 – 0
Norrby
SWEDEN – DIVISION 1: NORTH
MAY 7
FT
Motala AIF FK
2 – 1
Team TG FF
SWEDEN – DIVISION 1: SOUTH
MAY 7
FT
Lindome GIF
1 – 0
Falkenbergs FF
FT
Aatvidaberg
0 – 1
Ljungskile
FT
GAIS
5 – 1
Torns IF
FT
Tvaaaakers IF
3 – 0
Oskarshamns AIK
SWEDEN – DIVISION 2: NORRLAND
MAY 7
FT
Kiruna FF
0 – 1
Sund IF
FT
Storfors AIK
2 – 1
Sandviks IK
FT
Skellefteaa
2 – 3
Bodens BK
FT
Ytterhogdals IK
5 – 2
Aelgarna-Haernoesand IF
FT
Umeaa FC Akademi
2 – 4
IFK Oestersund
15:00

Gottne IF
? – ?
Bergnaesets AIK

SWEDEN – DIVISION 2: NORRA GOETALAND
MAY 7
FT
Saeffle SK
0 – 0
Karlslunds IF HFK
FT
Mjoelby AI FF
0 – 2
Stenungsunds IF
FT
Nordvaermland FF
1 – 0
Vaenersborgs FK
SWEDEN – DIVISION 2: NORRA SVEALAND
MAY 7
FT
Hudiksvalls
5 – 0
Kvarnsvedens IK
FT
IFK Oesteraakers FK
6 – 1
Kungsaengens IF
16:00

FC Gute
? – ?
FC Jaerfaella

SWEDEN – DIVISION 2: SOEDRA GOETALAND
MAY 7
FT
FC Rosengaard
1 – 0
Esloevs
FT
Nosaby IF
0 – 2
Ariana FC
FT
Kristianstad FC
2 – 0
FBK Balkan
FT
Oesterlen FF
4 – 0
Hoegsby IK
SWEDEN – DIVISION 2: SOEDRA SVEALAND
MAY 7
FT
Syrianska
2 – 1
Karlbergs BK
FT
Trosa-Vagnhaerad SK
2 – 2
Arameiska-Syrianska IF
FT
Smedby AIS
0 – 3
Assyriska FF
18:00

IFK Lidingoe
? – ?
United IK Nordic

SWEDEN – DIVISION 2: VAESTRA GOETALAND
MAY 7
FT
BK Astrio
5 – 0
Hoeganaes BK
FT
Husqvarna FF
0 – 1
Onsala BK
FT
Toeloe IF
2 – 1
Ullareds IK
FT
Vaestra Froelunda
2 – 1
Hittarps IK
SWEDEN – U19 ALLSVENSKAN
MAY 7
13:00

IFK Goeteborg U19
? – ?
Sirius U19

13:00

Malmo FF U19
? – ?
Brommapojkarna U19

13:00

Norrkoping U19
? – ?
Halmstad U19

13:30

BK Hacken U19
? – ?
AIK Solna U19

13:30

Oesters IF U19
? – ?
Hammarby IF U19

14:00

Helsingborgs U19
? – ?
Elfsborg U19

SWITZERLAND – PROMOTION LEAGUE: PROMOTION GROUP
MAY 7
FT
Breitenrain
2 – 1
Etoile Carouge
FT
Chiasso
2 – 2
Stade Nyonnais
17:30

Bellinzona
? – ?
FC Zuerich II

SWITZERLAND – PROMOTION LEAGUE: RELEGATION GROUP
MAY 7
FT
Black Stars
0 – 1
SC Bruehl
FT
SC YF Juventus Zuerich
5 – 3
Sion II
SWITZERLAND – PROMOTION LEAGUE : QUALIFICATION GROUP
MAY 7
FT
Bavois
2 – 1
Basel II
FT
Cham
2 – 0
Biel/Bienne
17:30

Young Boys II
? – ?
FC Rapperswil-Jona

SWITZERLAND – 1. LIGA: GROUP 1
MAY 7
16:00

Echallens
? – ?
Bulle

16:00

FC Monthey
? – ?
Thun II

16:00

Lancy FC
? – ?
Martigny

16:00

Naters
? – ?
La Chaux-de-Fonds

16:00

Terre Sainte
? – ?
Chenois

16:30

Vevey
? – ?
FC La Sarraz Eclepens

SWITZERLAND – 1. LIGA: GROUP 2
MAY 7
15:00

FC Schoetz
? – ?
Solothurn

15:00

Hongg
? – ?
Wohlen

15:00

Luzern II
? – ?
FC Koeniz

15:00

Zug
? – ?
FC Langenthal

19:00

Delemont
? – ?
FC Bassecourt

SWITZERLAND – 1. LIGA: GROUP 3
MAY 7
FT
St. Gallen II
2 – 4
Tuggen
15:00

Baden
? – ?
FC Gossau

15:00

FC Wettswil-Bonstetten
? – ?
FC Thalwil

15:00

Paradiso
? – ?
Eschen/Mauren

16:00

FC Freienbach
? – ?
Linth

16:00

FC Uzwil
? – ?
Lugano II

16:00

Winterthur II
? – ?
FC Balzers

SWITZERLAND – WOMEN’S SUPER LEAGUE: PLAY-OFF
MAY 7
14:30

BSC Young Boys Women
? – ?
FC Zuerich Women

15:00

FC Aarau Women
? – ?
Servette FC Chenois Women

17:00

FC Luzern Women
? – ?
Grasshopper Zurich Women

SWITZERLAND – WOMEN’S SUPER LEAGUE: QUALIFICATION
MAY 7
17:00

FC Rapperswil-Jona
? – ?
Frauenteam Thun Berner Oberland

SYRIA – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Afrin SC
1 – 1
Al-Nawaeir
FT
Al-Horgelah
0 – 1
Hutteen
FT
Al-Karamah
1 – 0
Al-Jaish
FT
Al-Taleiah
2 – 1
Al-Ittihad
FT
Al-Wahda
1 – 2
Al-Wathbah
FT
Jableh SC
1 – 2
Al-Shorta
16:00

Tishreen
? – ?
Al-Futowa

TAIWAN – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Tainan City
2 – 0
Taipei City Tatung
TANZANIA – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Geita Gold FC
1 – 0
Kagera Sugar
FT
Mtibwa Sugar
1 – 0
Mbeya City
24′
Azam FC
1 – 0
Kinondoni MC

TUNISIA – LIGUE I: CHAMPIONSHIP GROUP
MAY 7
FT
CS Sfaxien
0 – 0
Ben Guerdane
63′
Etoile du Sahel
1 – 2
US Monastir

TUNISIA – LIGUE I: RELEGATION GROUP
MAY 7
FT
Etoile Metlaoui
2 – 1
ES Hamam Sousse
FT
Olympique de Beja
3 – 0
Zarzis
TURKEY – 2ND LIG: WHITE GROUP
MAY 7
FT
1922 Konyaspor
0 – 3
24 Erzincanspor
FT
1928 Bucaspor
2 – 0
Tarsus Idman Yurdu
FT
Amed Sportif
0 – 0
Pendikspor
FT
Karacabey Belediye Spor
2 – 0
Ankara Demirspor
FT
Kirklarelispor
0 – 4
Kirsehir Belediyespor
FT
Pazarspor
0 – 0
Usakspor
FT
Sanliurfaspor
3 – 1
Nazilli Belediyespor
FT
Zonguldak Komurspor
0 – 3
Isparta 32 Spor
TURKEY – 2ND LIG: RED GROUP
MAY 7
FT
Ankaraspor
0 – 0
Hekimoglu Trabzon
FT
Bayburt Ozel Idarespor
1 – 0
Ergene Velimese Spor
FT
Belediyesi Bodrumspor
1 – 2
Adiyamanspor
FT
Corum FK
3 – 2
Afjet Afyonspor
FT
Kahramanmarasspor
0 – 1
Turgutluspor
FT
Sariyer
3 – 1
Diyarbakir FK AS 1977
FT
Serik Belediyespor
1 – 0
Etimesgut Belediyespor
FT
Sivas Belediye Spor
1 – 0
Sakaryaspor
FT
Soma Spor Dernegi
0 – 0
Inegolspor
FT
Van Spor Kulubu
4 – 2
Nigde Anadolu FK
TURKEY – 3RD LIG: GROUP 1
MAY 7
FT
1954 Kelkit Belediyespor
0 – 2
Karaman Belediyespor
FT
Batman Petrolspor
2 – 1
Arnavutkoy Belediyespor
FT
Catalcaspor
1 – 0
Osmaniyespor
FT
Elazigspor
1 – 0
Fatsa Belediyespor
FT
Erbaaspor
1 – 4
Belediye Kutahyaspor
FT
Hendekspor
0 – 1
Bursa Yildirim Spor
FT
Kahta 02
6 – 0
Bak Spor Kulubu
FT
Nevsehir Belediye Spor
3 – 3
Bergama Belediyespor
FT
Sancaktepe Belediyespor
0 – 2
Artvin Hopaspor
TURKEY – 3RD LIG: GROUP 2
MAY 7
FT
68 Aksaray Belediyespor
2 – 1
Elazig Belediyespor
FT
Beyoglu Yeni Carsi FK
1 – 0
Yeni Orduspor
FT
Darica Genclerbirligi
2 – 1
Yeni Altindag Belediyespor
FT
Duzcespor
2 – 1
Carsambaspor
FT
Hacettepe Spor Kulubu
3 – 2
Bayrampasa
FT
Kestelspor
2 – 1
Siirt Il Ozel Idaresispor
FT
Kizilcabolukspor
2 – 0
Igdir FK
FT
Kusadasispor
0 – 2
Iskenderun FK
FT
Sile Yildizspor
1 – 3
Yomraspor
TURKEY – 3RD LIG: GROUP 3
MAY 7
FT
Belediye Derince
1 – 1
Fethiyespor
FT
Edirnespor
1 – 3
Gumushanespor
FT
Icel Idman Yurdu
2 – 0
Modafen FK
FT
Karabukspor
1 – 6
Buyukcekmece Tepecikspor
FT
Kirikkale Buyuk Anadoluspor
4 – 7
Karsiyaka
FT
Mardin Buyuksehir Basakspor
1 – 2
Cankaya FK
FT
Ofspor
3 – 2
Karakopru Belediyespor
FT
Orduspor 1967
8 – 0
Ceyhanspor
FT
Esenler Erokspor
5 – 1
Agri 1970 Spor
UGANDA – PREMIER LEAGUE
MAY 7
FT
Express FC
2 – 1
BUL FC
FT
KCCA FC
2 – 1
Busoga United FC
FT
SC Villa
0 – 0
Vipers SC
FT
URA FC
3 – 1
Bright Stars FC
FT
Wakiso Giants
1 – 3
Uganda Police
UKRAINE – PREMIER LEAGUE
MAY 7
Canc.
Chornomorets Odessa
? – ?
Vorskla
Canc.
Desna
? – ?
Shakhtar Donetsk
Canc.
Dynamo Kyiv
? – ?
Mariupol
Canc.
FC Lviv
? – ?
FC Kolos Kovalivka
Canc.
FC Minaj
? – ?
SC Dnipro-1
Canc.
Oleksandriya
? – ?
Rukh Lviv
Canc.
Olimpik Donetsk
? – ?
SC Dnipro-1
Canc.
Veres Rivne
? – ?
Inhulets Petrove
Canc.
Zorya
? – ?
Metalist 1925
UKRAINE – 1ST DIVISION
MAY 7
Canc.
Ahrobiznes Volochysk
? – ?
FC Prykarpattia 1981
Canc.
FC Hirnyk-Sport
? – ?
FC Obolon Kiev
Canc.
FC Kremin Kremenchuk
? – ?
Metalist Kharkiv
Canc.
FC Minaj
? – ?
Alians
Canc.
FC Podillya Khmelnytskyi
? – ?
FC Uzhhorod
Canc.
Kryvbas
? – ?
VPK-Ahro Shevchenkivka
Canc.
MFK Mykolaiv
? – ?
Metalist Kharkiv
Canc.
Nyva Ternopil
? – ?
Volyn
Canc.
Olimpik Donetsk
? – ?
Alians
Canc.
Polissya Zhytomyr
? – ?
FC Avanhard Kramatorsk
UNITED ARAB EMIRATES – PRO LEAGUE
MAY 7
FT
Al-Dhafra
0 – 1
Al-Ain
17:45
Shabab Al-Ahli Dubai FC
? – ?
Al Ittihad Kalba

URUGUAY – PRIMERA DIVISIÓN: APERTURA
MAY 7
23′
Albion
0 – 0
Defensor Sporting

19:30
Liverpool FC
? – ?
Plaza Colonia

22:00
Deportivo Maldonado
? – ?
River Plate

USA – USL CHAMPIONSHIP
MAY 7
FT
Charleston Battery
0 – 2
Memphis 901
USA – USL LEAGUE ONE
MAY 7
23:00
Richmond Kickers
? – ?
Forward Madison FC

USA – USL LEAGUE TWO: CHESAPEAKE DIVISION
MAY 7
22:30

Christos FC
? – ?
Patuxent Football Athletics

USA – NPSL: EAST REGION: NORTH ATLANTIC CONFERENCE
MAY 7
20:00

Valeo FC
? – ?
Syracuse FC

23:00

Kingston Stockade FC
? – ?
Hartford City FC

USA – NPSL: SOUTH REGION: GULF COAST CONFERENCE
MAY 7
FT
Jacksonville Armada U23
2 – 0
Southern States SC Stars
USA – NPSL: SOUTH REGION: HEARTLAND CONFERENCE
MAY 7
FT
Reign FK
1 – 5
Tulsa Athletics
23:00

Sunflower State FC
? – ?
Arkansas Wolves

USA – WOMEN’S NWSL CHALLENGE CUP: PLAY-OFF
MAY 7
18:00
North Carolina Courage Women
? – ?
Washington Spirit

UZBEKISTAN – SUPER LEAGUE
MAY 7
FT
AGMK
3 – 2
Sogdiyona Jizzax
FT
Nasaf Qarshi
0 – 0
Pakhtakor Tashkent
UZBEKISTAN – PRO LEAGUE
MAY 7
13:00

Andijon
? – ?
Mashal Muborak

13:15

FK Gijduvon
? – ?
PFC Shurtan

13:30

FK Aral Samali
? – ?
Buxoro

VENEZUELA – PRIMERA DIVISIÓN
MAY 7
FT
Carabobo FC
1 – 0
Zulia
20:00
Metropolitanos FC
? – ?
Deportivo Tachira

22:15
Mineros De Guayana
? – ?
Deportivo La Guaira

VENEZUELA – SEGUNDA DIVISIÓN: CENTRAL-ORIENTAL
MAY 7
20:00

Deportivo Petare
? – ?
Bolívar Sport Club

20:30

Deportivo Nueva Esparta
? – ?
Atletico La Cruz

20:30

Yaracuyanos FC
? – ?
Libertador FC

22:00

Angostura FC
? – ?
Dinamo de Puerto La Cruz

VENEZUELA – SEGUNDA DIVISIÓN: OCCIDENTAL
MAY 7
21:00

Real Frontera
? – ?
Heroes de Falcon FC

21:00

Trujillanos FC
? – ?
Urena SC

WALES – CYMRU PREMIER: UECL: PLAY-OFF
MAY 7
AP
Flint Town United
1 – 1
Penybont
10′
Caernarfon
0 – 0
Cardiff Met University

ZAMBIA – SUPER LEAGUE
MAY 7
Postp.
Chambishi FC
? – ?
Kabwe Warriors
Postp.
Green Buffaloes
? – ?
Power Dynamos
Postp.
Green Eagles
? – ?
Forest Rangers
Postp.
Indeni FC
? – ?
Red Arrows
Postp.
Kansanshi
? – ?
Nkwazi
Postp.
Konkola Blades
? – ?
Buildcon
Postp.
Nkana FC
? – ?
Lusaka Dynamos
Postp.
Prison Leopards
? – ?
Kafue Celtic
Postp.
Zesco United
? – ?
Zanaco
ZIMBABWE – PREMIER SOCCER LEAGUE
MAY 7
FT
Black Rhinos
1 – 1
Ngezi Platinum FC
FT
Chicken Inn FC
0 – 0
Herentals FC
FT
FC Platinum
3 – 0
CAPS United
FT
Harare City
0 – 0
Manica Diamonds
FT
ZPC Kariba
1 – 0
WhaWha
ASIA – SOUTHEAST ASIAN GAMES: GROUP B
MAY 7
FT
Singapore U23
2 – 2
Laos U23
FT
Thailand U23
1 – 2
Malaysia U23
CONCACAF – WOMEN’S CONCACAF CHAMPIONSHIP U17: KNOCKOUT STAGE
MAY 7
FT
USA U17 Women
3 – 0
Canada U17 Women

↯↯↯Read More On The Topic On TDPel Media ↯↯↯

»Share Your Opinion On TDPel Media«