Worldwide Football Soccer Fixture For Friday 11 February 2022

Worldwide Football Soccer Fixture For Friday 11 February 2022

SPAIN – LALIGA SANTANDERFEBRUARY 11
21:00Sevilla? – ?Elche
GERMANY – BUNDESLIGAFEBRUARY 11
20:30RB Leipzig? – ?FC Cologne
FRANCE – LIGUE 1FEBRUARY 11
21:00Paris Saint-Germain? – ?Rennes
NETHERLANDS – EREDIVISIEFEBRUARY 11
20:00Heracles? – ?FC Utrecht
PORTUGAL – PRIMEIRA LIGAFEBRUARY 11
21:15FC Porto? – ?Sporting CP
TURKEY – SUPER LIGFEBRUARY 11
18:00Altay? – ?Rizespor
BELGIUM – FIRST DIVISION AFEBRUARY 11
20:45RFC Seraing? – ?Royal Antwerp
SPAIN – LALIGA SMARTBANKFEBRUARY 11
21:00Leganes? – ?Real Zaragoza
GERMANY – 2. BUNDESLIGAFEBRUARY 11
18:30Erzgebirge Aue? – ?Holstein Kiel
18:30Hansa Rostock? – ?Werder Bremen
NETHERLANDS – EERSTE DIVISIEFEBRUARY 11
20:00ADO Den Haag? – ?MVV Maastricht
20:00Almere City FC? – ?FC Emmen
20:00De Graafschap? – ?FC Dordrecht
20:00Excelsior? – ?Jong Ajax
20:00FC Volendam? – ?Jong AZ Alkmaar
20:00Helmond Sport? – ?Telstar
20:00TOP Oss? – ?FC Eindhoven
SCOTLAND – LEAGUE 2FEBRUARY 11
20:45Edinburgh City? – ?Stirling Albion
AUSTRALIA – A-LEAGUEFEBRUARY 11
09:45Western Sydney Wanderers FC? – ?Melbourne City FC
AUSTRIA – BUNDESLIGAFEBRUARY 11
19:30Rapid Wien? – ?FC Salzburg
ROMANIA – LIGA 1FEBRUARY 11
18:55Rapid Bucuresti? – ?Sepsi OSK
TURKEY – 1ST LIGFEBRUARY 11
14:00Altinordu? – ?Genclerbirligi
17:00Samsunspor? – ?Bursaspor
AFRICA – CHAMPIONS LEAGUE: GROUP AFEBRUARY 11
17:00Mamelodi Sundowns FC? – ?Al Hilal Omdurman
AFRICA – CHAMPIONS LEAGUE: GROUP CFEBRUARY 11
17:00Etoile du Sahel? – ?CR Belouizdad
AFRICA – CHAMPIONS LEAGUE: GROUP DFEBRUARY 11
20:00Wydad Casablanca? – ?Sagrada Esperanca
INTERNATIONAL – CLUB FRIENDLIESFEBRUARY 11
13:00AaB? – ?SoenderjyskE
13:00Hammarby IF? – ?Molde
14:00Silkeborg? – ?Fremad Amager
14:00Spartak Moscow? – ?Pyunik
15:00FC Nordsjaelland? – ?Odds Ballklubb
15:00Randers FC? – ?Dinamo Tbilisi
16:00AIK? – ?GIF Sundsvall
16:00Haecken? – ?Sarpsborg 08
18:00MFC Zhytomir? – ?Metalist Kharkiv
19:00Hamarkameratene? – ?Eidsvold TF
ARGENTINA – COPA DE LA LIGA PROFESIONALFEBRUARY 11
01:30Central Cordoba de Santiago? – ?Barracas Central
01:30Newell’s Old Boys? – ?Defensa y Justicia
21:00Arsenal Sarandi? – ?Rosario Central
23:15Godoy Cruz Antonio Tomba? – ?Tigre
23:15Velez Sarsfield? – ?Aldosivi
INTERNATIONAL – ATLANTIC CUP: FINALSFEBRUARY 11
12:00Halmstads BK? – ?Brentford B
14:00Broendby IF? – ?Zenit St. Petersburg
17:00Breidablik? – ?FC Copenhagen
19:30FC Midtjylland? – ?Vaalerenga
AUSTRALIA – W-LEAGUEFEBRUARY 11
09:45Canberra United FC Women? – ?Wellington Phoenix Women
AZERBAIJAN – CUPFEBRUARY 11
15:00Keshla? – ?Qarabag FK
BAHRAIN – PREMIER LEAGUEFEBRUARY 11
14:55Budaiya? – ?Al Ahli
14:55Manama? – ?Al-Hidd
17:30Muharraq? – ?Al-Hala
BELGIUM – FIRST DIVISION BFEBRUARY 11
20:00Waasland-Beveren? – ?Lierse K.
BELGIUM – NATIONAL DIVISION 1FEBRUARY 11
20:00Sint-Eloois-Winkel? – ?Rupel Boom
BRAZIL – PAULISTA A1FEBRUARY 11
01:30Corinthians? – ?Mirassol
BRAZIL – CARIOCA TACA GUANABARAFEBRUARY 11
00:00Fluminense? – ?Botafogo RJ
BRAZIL – CATARINENSEFEBRUARY 11
00:00

Figueirense? – ?Marcilio Dias

BRAZIL – GOIANO: GROUP AFEBRUARY 11
00:30

Gremio Anapolis? – ?Morrinhos

BRAZIL – PARAENSEFEBRUARY 11
00:00

Remo? – ?Tapajos

BRAZIL – PARANAENSEFEBRUARY 11
01:30

Athletico Paranaense? – ?Rio Branco PR

BRAZIL – PERNAMBUCANOFEBRUARY 11
01:30Sport Recife? – ?Caruaru City SC
BRAZIL – PIAUIENSEFEBRUARY 11
00:00

4 de Julho? – ?Altos

CHILE – PRIMERA DIVISIÓNFEBRUARY 11
22:00Palestino? – ?O’Higgins
COLOMBIA – PRIMERA A: APERTURAFEBRUARY 11
22:00Union Magdalena? – ?Envigado
COLOMBIA – COPA COLOMBIAFEBRUARY 11
00:00

Deportes Quindio? – ?Bogota FC

02:00

Atletico Huila? – ?Real Cartagena

COSTA RICA – PRIMERA DIVISIÓN: CLAUSURAFEBRUARY 11
02:00Deportiva San Carlos? – ?Club Sport Herediano
COSTA RICA – LIGA DE ASCENSO: CLAUSURA: GROUP AFEBRUARY 11
22:00

Deportiva Carmelita? – ?AD Municipal Liberia

CROATIA – 1ST LEAGUEFEBRUARY 11
18:00Sibenik? – ?NK Hrvatski Dragovoljac
CYPRUS – 2ND DIVISIONFEBRUARY 11
17:00

Akritas Chlorakas? – ?Alki Oroklinis

DR CONGO – LIGUE 1FEBRUARY 11
Postp.Simba? – ?RCK
ENGLAND – FA WOMEN’S SUPER LEAGUEFEBRUARY 11
20:45Chelsea FC Women? – ?Arsenal Women
ETHIOPIA – PREMIER LEAGUEFEBRUARY 11
14:00

Defence Force FC? – ?Wolaita Dicha SC

17:00

Arba Minch Kenema? – ?Dire Dawa Kenema FC

FINLAND – LEAGUE CUP: GROUP AFEBRUARY 11
14:00FC Inter? – ?IFK Mariehamn
FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONALFEBRUARY 11
19:00Avranches? – ?Sedan
19:00FC Annecy? – ?Chambly
19:00FC Bastia-Borgo? – ?Concarneau
19:00Le Mans? – ?Bourg en Bresse Peronnas 01
19:00Stade Briochin? – ?Chateauroux
Postp.Villefranche Beaujolais? – ?Boulogne
FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONAL 2: GROUP CFEBRUARY 11
19:00

Lyon la Duchere? – ?SC Toulon

FRANCE – WOMEN’S DIVISION 1FEBRUARY 11
21:00Olympique Lyonnais Women? – ?ASJ Soyaux Women
21:00Paris Saint Germain Women? – ?Dijon FCO Women
GERMANY – 3. LIGAFEBRUARY 11
19:00Hallescher FC? – ?FSV Zwickau
GERMANY – REGIONALLIGA NORD: NORTHFEBRUARY 11
19:00SV Drochtersen/Assel? – ?SC Weiche Flensburg
GERMANY – REGIONALLIGA NORDOSTFEBRUARY 11
19:00Tasmania Berlin? – ?BFC Dynamo
GERMANY – REGIONALLIGA SÜDWESTFEBRUARY 11
19:00Aalen? – ?TSG Balingen
19:00Kickers Offenbach? – ?RW Koblenz
GERMANY – REGIONALLIGA WESTFEBRUARY 11
19:30Fortuna Cologne? – ?Wuppertaler SV
GERMANY – WOMEN’S BUNDESLIGAFEBRUARY 11
18:101. FFC Turbine Potsdam Women? – ?Bayer Leverkusen Women
GHANA – PREMIER LEAGUEFEBRUARY 11
16:00Berekum Chelsea? – ?Bechem United
GIBRALTAR – NATIONAL LEAGUE: CHAMPIONSHIPFEBRUARY 11
20:45

Mons Calpe SC? – ?Bruno’s Magpies

HONDURAS – LIGA NACIONAL: CLAUSURAFEBRUARY 11
02:06CD Marathon? – ?Real Espana
HUNGARY – NB IFEBRUARY 11
20:00Ujpest? – ?Kisvarda Master Good FC
ICELAND – LEAGUE CUP: GROUP 3FEBRUARY 11
19:00

Afturelding? – ?KR Reykjavik

ICELAND – WOMEN’S LEAGUE CUP A: GROUP 1FEBRUARY 11
20:00

Stjarnan Women? – ?UMF Selfoss Women

ICELAND – WOMEN’S LEAGUE CUP A: GROUP 2FEBRUARY 11
20:00

Valur Women? – ?Afturelding Mosfellsbaer Women

INDIA – SUPER LEAGUEFEBRUARY 11
15:00Bengaluru FC? – ?Hyderabad FC
INDONESIA – LIGA 1FEBRUARY 11
09:15Persikabo 1973? – ?Persita Tangerang
14:15PSM Makassar? – ?Borneo FC
14:30PSS Sleman? – ?Persib Bandung
IRELAND – FAI PRESIDENT’S CUPFEBRUARY 11
21:00Shamrock Rovers? – ?St. Patrick’s Athletic
ISRAEL – LIGA LEUMITFEBRUARY 11
14:00Agudat Sport Ashdod? – ?Hapoel Kfar Saba
14:00Hapoel Afula? – ?Bnei Yehuda Tel Aviv
14:00Hapoel Nir Ramat HaSharon? – ?Hapoel Petah Tikva
14:00Hapoel Raanana? – ?Maccabi Bnei Raina
14:00Hapoel Umm al-Fahm? – ?Beitar Tel Aviv Bat Yam
14:00Maccabi Ahi Nazareth? – ?Hapoel Ramat Gan
14:00SC Kfar Kasem? – ?Hapoel Ironi Akko
14:00Sektzia Nes Tziona? – ?Hapoel Rishon LeZion
Canc.Hapoel Nir Ramat HaSharon? – ?Hapoel Iksal
KENYA – PREMIER LEAGUEFEBRUARY 11
13:00

Kenya Police? – ?Kariobangi Sharks

KUWAIT – PREMIER LEAGUEFEBRUARY 11
14:45

Al Fahaheel? – ?Kazma

17:15

Al-Qadsia? – ?Al-Shabab SC

MALTA – CHALLENGE LEAGUE: GROUP AFEBRUARY 11
21:00

Lija? – ?Melita FC Saint Julian

MALTA – CHALLENGE LEAGUE: GROUP BFEBRUARY 11
17:00

Zebbug Rangers? – ?Senglea Athletic

MEXICO – LIGA DE EXPANSION MX: CLAUSURAFEBRUARY 11
00:00Tapatio? – ?Tlaxcala F.C.
04:00Atlante? – ?Jaibos Tampico Madero
MEXICO – WOMEN’S LIGA MX: CLAUSURAFEBRUARY 11
02:00Club Leon Women? – ?CF America Women
02:00Tigres Women? – ?Puebla Women
04:00Club Tijuana Women? – ?Pachuca Women
MEXICO – LIGA MX U20: CLAUSURAFEBRUARY 11
16:00

Puebla U20? – ?Atlas U20

17:00

Mazatlan FC U20? – ?Club Tijuana de Caliente U20

MOROCCO – BOTOLA PROFEBRUARY 11
16:00MAS Fes? – ?Salmi
18:00Youssoufia Berrechid? – ?FUS Rabat
MOROCCO – BOTOLA PRO 2FEBRUARY 11
15:30

AS Sale? – ?Raja Beni Mellal

15:30

Chabab Atlas Khenifra? – ?MAT Tetouan

NETHERLANDS – WOMEN’S EREDIVISIEFEBRUARY 11
19:30

Feyenoord Women? – ?Excelsior/Barendrecht Women

19:30

VV Alkmaar Women? – ?PSV Women

NORTHERN IRELAND – PREMIERSHIPFEBRUARY 11
20:45Glentoran? – ?Linfield
NORTHERN IRELAND – CHAMPIONSHIPFEBRUARY 11
20:45

Harland & Wolff Welders F.C.? – ?Ballyclare Comrades

21:00

Dergview FC? – ?Newry City AFC

OMAN – SULTAN CUPFEBRUARY 11
14:20

Fanja? – ?Al-Nasr Salalah

17:00

Al Rustaq? – ?Nizwa

PALESTINE – WEST BANK PREMIER LEAGUEFEBRUARY 11
14:00

Hilal AL Quds? – ?Sh. Al Dhahiriya

14:00

Shabab Alsamu? – ?Shabab Al-Amaari

PARAGUAY – DIVISION PROFESIONAL: APERTURAFEBRUARY 11
22:15Tacuary? – ?12 de Octubre
POLAND – EKSTRAKLASAFEBRUARY 11
18:00Gornik Leczna? – ?Slask Wroclaw
20:30Cracovia? – ?Lechia Gdansk
PORTUGAL – LIGA PORTUGAL 2FEBRUARY 11
19:00Casa Pia? – ?Trofense
PORTUGAL – LIGA 3: GROUP AFEBRUARY 11
 
16:00

Braga B? – ?Pevidem SC

PORTUGAL – LIGA 3: GROUP BFEBRUARY 11
19:30

Uniao de Leiria? – ?Sporting CP B

PORTUGAL – U23 CHAMPIONSHIP: RELEGATION ROUNDFEBRUARY 11
12:00

Vizela U23? – ?Sporting Cp U23

SAUDI ARABIA – SAUDI PROFESSIONAL LEAGUEFEBRUARY 11
14:05Abha? – ?Al Hazm
16:10Al Fateh FC? – ?Al Ahli
18:20Al Ittihad? – ?Al Nassr FC
SCOTLAND – LOWLAND LEAGUEFEBRUARY 11
 
20:45

BSC Glasgow? – ?Edinburgh University

SLOVAKIA – SUPER LIGAFEBRUARY 11
17:00Zemplin Michalovce? – ?SKF Sered
SOUTH AFRICA – CUPFEBRUARY 11
14:00Uthongathi FC? – ?Summerfield Dynamos
17:00Stellenbosch FC? – ?Baroka FC
SOUTH AMERICA – COPA LIBERTADORES U20: GROUP AFEBRUARY 11
21:00

Blooming U20? – ?Independiente Del Valle U20

21:00

Caracas FC U20? – ?Sporting Cristal U20

SPAIN – PRIMERA DIVISION RFEF: GROUP 2FEBRUARY 11
21:00Real Madrid Castilla? – ?UCAM Murcia
SWITZERLAND – CHALLENGE LEAGUEFEBRUARY 11
19:30FC Stade Lausanne-Ouchy? – ?Kriens
20:15Schaffhausen? – ?FC Vaduz
SYRIA – PREMIER LEAGUEFEBRUARY 11
13:00

Al-Futowa? – ?Tishreen

13:00

Al-Ittihad? – ?Al-Taleiah

13:00

Al-Jaish? – ?Al-Karamah

13:00

Al-Nawaeir? – ?Afrin SC

13:00

Al-Wathbah? – ?Al-Wahda

13:00

Hutteen? – ?Al-Horgelah

THAILAND – THAI LEAGUE 2FEBRUARY 11
12:00

MOF Customs United? – ?Phrae United

UGANDA – PREMIER LEAGUEFEBRUARY 11
12:00

Express FC? – ?Tooro United

14:00

SC Villa? – ?Bright Stars FC

UNITED ARAB EMIRATES – PRO LEAGUEFEBRUARY 11
14:30AL Oruba? – ?Al-Nasr SC
14:30Emirates Club? – ?Al-Ain
17:00Ajman? – ?Shabab Al-Ahli Dubai FC
WALES – CYMRU PREMIERFEBRUARY 11
20:45Barry Town? – ?Penybont
20:45Cefn Druids AFC? – ?TNS
20:45Connah’s Quay? – ?Flint Town United
20:45Haverfordwest? – ?Aberystwyth
WALES – CYMRU NORTHFEBRUARY 11
Postp.Llangefni Town? – ?Bangor City
20:45

Colwyn Bay? – ?Buckley Town

WALES – CYMRU SOUTHFEBRUARY 11
20:30

Briton Ferry? – ?Carmarthen

20:30

Goytre United? – ?Port Talbot

20:30

Taffs Well? – ?Llanelli

Sports News

TDPel Media

This article was published on TDPel Media. Thanks for reading!

Share on Facebook «||» Share on Twitter «||» Share on Reddit «||» Share on LinkedIn

Advertisement
Advertisement: Download Vital Signs App (VS App)