Today’s Pool Fixtures And Results – See All Matches And Results Today

Today’s Pool Fixtures And Results – See All Matches And Results Today

Today’s Pool Fixtures And Results – See All Matches And Results Today

CHAMPIONS LEAGUE – QUARTER-FINALS
APRIL 12
20:00
Bayern Munich
? – ?
Villarreal

20:00
Real Madrid
? – ?
Chelsea

ENGLAND – LEAGUE 1
APRIL 12
19:45
Burton Albion
? – ?
Wigan Athletic

19:45
Portsmouth
? – ?
Rotherham United

BRAZIL – SERIE A
APRIL 12
FT
Juventude
2 – 2
Bragantino
EGYPT – PREMIER LEAGUE
APRIL 12
Postp.
Al Ahly
? – ?
Eastern Company SC

20:30
El Zamalek
? – ?
Pharco FC

AUSTRALIA – A-LEAGUE
APRIL 12
10:05
Melbourne Victory
? – ?
Brisbane Roar FC

10:05
Sydney FC
? – ?
Adelaide United

SOUTH AMERICA – COPA LIBERTADORES: GROUP E
APRIL 12
23:15
Boca Juniors
? – ?
Always Ready

SOUTH AMERICA – COPA LIBERTADORES: GROUP G
APRIL 12
23:15
Cerro Porteno
? – ?
Colon

SOUTH AMERICA – COPA LIBERTADORES: GROUP H
APRIL 12
23:15
Universidad Catolica
? – ?
Sporting Cristal

SOUTH AMERICA – COPA SUDAMERICANA: GROUP G
APRIL 12
23:15
Deportivo La Guaira
? – ?
Ceara

SOUTH AMERICA – COPA SUDAMERICANA: GROUP H
APRIL 12
23:15
Oriente Petrolero
? – ?
Union

WOMEN’S WORLD CUP – UEFA QUALIFICATION: GROUP A
APRIL 12
16:15
Finland Women
? – ?
Georgia Women

17:30
Sweden Women
? – ?
Ireland Women

WOMEN’S WORLD CUP – UEFA QUALIFICATION: GROUP B
APRIL 12
19:35
Scotland Women
? – ?
Spain Women

WOMEN’S WORLD CUP – UEFA QUALIFICATION: GROUP C
APRIL 12
16:30
Czech Republic Women
? – ?
Iceland Women

Postp.
Netherlands Women
? – ?
Belarus Women

WOMEN’S WORLD CUP – UEFA QUALIFICATION: GROUP D
APRIL 12
17:00
Luxembourg Women
? – ?
North Macedonia Women

18:00
Austria Women
? – ?
Latvia Women

19:55
Northern Ireland Women
? – ?
England Women

WOMEN’S WORLD CUP – UEFA QUALIFICATION: GROUP E
APRIL 12
13:00
Montenegro Women
? – ?
Bosnia and Herzegovina Women

17:00
Denmark Women
? – ?
Azerbaijan Women

WOMEN’S WORLD CUP – UEFA QUALIFICATION: GROUP F
APRIL 12
12:30
Armenia Women
? – ?
Albania Women

18:00
Norway Women
? – ?
Poland Women

19:00
Kosovo Women
? – ?
Belgium Women

WOMEN’S WORLD CUP – UEFA QUALIFICATION: GROUP G
APRIL 12
16:00
Croatia Women
? – ?
Romania Women

16:00
Lithuania Women
? – ?
Moldova Women

16:45
Switzerland Women
? – ?
Italy Women

WOMEN’S WORLD CUP – UEFA QUALIFICATION: GROUP H
APRIL 12
15:00
Serbia Women
? – ?
Germany Women

17:00
Israel Women
? – ?
Turkey Women

19:00
Portugal Women
? – ?
Bulgaria Women

WOMEN’S WORLD CUP – UEFA QUALIFICATION: GROUP I
APRIL 12
14:00
Kazakhstan Women
? – ?
Wales Women

18:00
Greece Women
? – ?
Estonia Women

20:10
France Women
? – ?
Slovenia Women

INTERNATIONAL – CLUB FRIENDLIES
APRIL 12
19:30

Legia Warszawa
? – ?
Dynamo Kyiv

ALGERIA – LIGUE 1
APRIL 12
15:45
NA Hussein Dey
? – ?
WA Tlemcen

15:45
Olympique de Medea
? – ?
CS Constantine

15:45
RC Arbaa
? – ?
NC Magra

22:00
ES Setif
? – ?
MC Alger

22:00
JS Saoura
? – ?
CR Belouizdad

22:00
Paradou AC
? – ?
RC Relizane

ANGOLA – GIRABOLA
APRIL 12
16:30

Petro Atletico
? – ?
FC Bravos do Maquis

ARGENTINA – PRIMERA NACIONAL
APRIL 12
FT
Santamarina
1 – 1
Estudiantes de Rio Cuarto
FT
San Martin de Tucuman
2 – 0
Independiente Rivadavia
ARGENTINA – COPA DE LA LIGA PROFESIONAL
APRIL 12
FT
Lanus
1 – 2
Aldosivi
ARMENIA – PREMIER LEAGUE
APRIL 12
11:00
Noravank
? – ?
Van

14:00
Urartu FC
? – ?
FC Noah

ASIA – AFC CUP: QUALIFICATION
APRIL 12
13:00

Abahani Limited Dhaka
? – ?
Club Valencia

15:00

ATK Mohun Bagan FC
? – ?
Blue Star

AUSTRALIA – NPL SOUTH AUSTRALIA
APRIL 12
12:00

Adelaide Comets
? – ?
Adelaide Olympic

AUSTRIA – REGIONALLIGA EAST
APRIL 12
18:00
First Vienna FC
? – ?
FCM Traiskirchen

18:00
SC Wiener Viktoria
? – ?
FC Marchfeld Mannsdorf

18:30
FC Mauerwerk
? – ?
Admira Wacker II

AZERBAIJAN – 1ST DIVISION
APRIL 12
12:00

Moik Baku
? – ?
FK Qaradag Lokbatan

12:00

PFK Zaqatala
? – ?
Qabala FK-2

12:00

Zira FK 2
? – ?
FK Qarabag-2

21:00

Keshla FK-2
? – ?
PFK Neftci Baku-2

BRAZIL – SERIE B
APRIL 12
23:00
Vila Nova
? – ?
Novorizontino

BRAZIL – SERIE C: 1ST STAGE
APRIL 12
FT
Brasil de Pelotas
1 – 1
Manaus FC
BRAZIL – ALAGOANO: PLAY-OFF
APRIL 12
20:15

CS Alagoano
? – ?
Murici

BRAZIL – PIAUIENSE: PLAY-OFF
APRIL 12
19:45

Fluminense PI
? – ?
4 de Julho

BRAZIL – RORAIMENSE: 2ND STAGE: GROUP A
APRIL 12
23:30

Bare
? – ?
Nautico RR

BULGARIA – VTORA LIGA
APRIL 12
15:00

CSKA 1948 II
? – ?
Hebar

BULGARIA – CUP
APRIL 12
17:00
Slavia Sofia
? – ?
PFC CSKA-Sofia

CHILE – PRIMERA B
APRIL 12
FT
Rangers
3 – 2
Deportes Temuco
FT
Union San Felipe
2 – 0
San Luis
COLOMBIA – PRIMERA A: APERTURA
APRIL 12
FT
Deportivo Pasto
2 – 2
Deportivo Pereira
COLOMBIA – PRIMERA B: APERTURA
APRIL 12
23:30
Deportes Quindio
? – ?
Real Cartagena

COLOMBIA – LIGA FEMENINA
APRIL 12
21:00

CD Atletico Huila SA Women
? – ?
Atletico Junior Women

COSTA RICA – PRIMERA DIVISIÓN: CLAUSURA
APRIL 12
FT
Sporting San Jose
1 – 1
Santos de Guapiles
ECUADOR – SERIE A: 1ST STAGE
APRIL 12
FT
Aucas
2 – 0
CSD Macara
ENGLAND – NATIONAL LEAGUE: NORTH
APRIL 12
19:45
Chorley
? – ?
York City

19:45
Kettering Town
? – ?
Guiseley

19:45
Southport
? – ?
Leamington

ENGLAND – SOUTHERN LEAGUE PREMIER: CENTRAL
APRIL 12
19:45
Biggleswade Town
? – ?
Coalville Town

19:45
Lowestoft Town
? – ?
Stourbridge

ENGLAND – SOUTHERN LEAGUE PREMIER: SOUTH
APRIL 12
19:45
Taunton Town
? – ?
Yate Town

ENGLAND – ISTHMIAN LEAGUE PREMIER DIVISION
APRIL 12
19:45
Bognor Regis Town
? – ?
Cheshunt

ENGLAND – PREMIER LEAGUE U18
APRIL 12
11:00
Leicester City U18
? – ?
West Bromwich Albion U18

ToFi
Blackburn Rovers U18
0 – 1
Burnley U18

13:30
Nottingham Forest U18
? – ?
Newcastle United U18

13:30
Sunderland U18
? – ?
Stoke City U18

14:00
Brighton & Hove Albion U18
? – ?
Crystal Palace U18

17:45
Manchester United U18
? – ?
Wolverhampton Wanderers U18

ENGLAND – PROFESSIONAL DEVELOPMENT LEAGUE: SOUTH
APRIL 12
12:00

Bristol City U23
? – ?
Ipswich Town U23

ESTONIA – MEISTRILIIGA
APRIL 12
16:00
FC Kuressaare
? – ?
Flora Tallinn

18:00
Parnu JK Vaprus
? – ?
Tammeka

ETHIOPIA – PREMIER LEAGUE
APRIL 12
13:00

Addis Ababa Ketema
? – ?
Defence Force FC

16:00

Sebeta City FC
? – ?
Ethiopia Bunna SC

FINLAND – SUOMEN CUP
APRIL 12
16:00

Toukolan Teras
? – ?
TiPS

17:00

FC Kiisto
? – ?
FF Jaro

17:05

Laaksolahden Jalkapalloseura
? – ?
EPS Reservi

18:00

HIFK Helsinki II
? – ?
Ponnistajat

18:00

HPS
? – ?
Atlantis

18:15

EPS
? – ?
Klubi 04

18:15

FC Inter M35
? – ?
Piikkion Palloseura

18:15

PPJ
? – ?
VJS

Canc.
PPJ
? – ?
VPS-j

GERMANY – REGIONALLIGA SÜDWEST
APRIL 12
18:00
TSG Balingen
? – ?
Elversberg

GIBRALTAR – NATIONAL LEAGUE: CHAMPIONSHIP
APRIL 12
17:30

Bruno’s Magpies
? – ?
Mons Calpe SC

19:45

Glacis United
? – ?
Europa FC

IRAN – AZADEGAN LEAGUE
APRIL 12
16:45
Rayka Babol
? – ?
Qashqai

16:45
Saipa
? – ?
Shahrdari Astara

17:00
Machine Sazi FC
? – ?
Mes Shahr Babak

17:00
Malavan
? – ?
Esteghlal Khuzestan

17:00
Shahin
? – ?
FC Vista Turbine

17:00
Shahrdari Hamedan
? – ?
Pars Jonoubi Jam Bushehr

17:00
Shams Azar Qazvin
? – ?
Khooshe Talaee Sana Saveh

IRELAND – 1ST DIVISION
APRIL 12
19:45
Longford Town
? – ?
Cobh Ramblers

ITALY – CAMPIONATO PRIMAVERA 1
APRIL 12
12:00

Cagliari U19
? – ?
Torino U19

13:30

Inter U19
? – ?
Napoli U19

16:00

SPAL 2013 U19
? – ?
AC Milan U19

JAMAICA – PREMIER LEAGUE
APRIL 12
FT
Waterhouse FC
3 – 2
Cavalier SC
JORDAN – PRO LEAGUE
APRIL 12
20:30

Sahab SC
? – ?
Mgaear Al Sarhan

LIECHTENSTEIN – LIECHTENSTEIN CUP
APRIL 12
19:00

FC Balzers
? – ?
FC Vaduz

19:00

FC Ruggell
? – ?
Eschen/Mauren

LITHUANIA – II LYGA
APRIL 12
17:15

Ateitis Vilnius
? – ?
Dfk Dainava B

MEXICO – LIGA MX: CLAUSURA
APRIL 12
FT
Pachuca
0 – 0
Tijuana
MEXICO – LIGA DE EXPANSION MX: CLAUSURA
APRIL 12
23:00
Tlaxcala F.C.
? – ?
Jaibos Tampico Madero

MEXICO – WOMEN’S LIGA MX: CLAUSURA
APRIL 12
FT
Santos Laguna Women
0 – 3
CF America Women
MOLDOVA – CUP
APRIL 12
FT
FC Sfintul Gheorghe
? – ?
FC Floresti
16:00

FC Sheriff
? – ?
CS Petrocub

NETHERLANDS – TWEEDE DIVISIE
APRIL 12
19:00
Spakenburg
? – ?
AFC

19:00
SVV Scheveningen
? – ?
GVVV Veenendaal

NIGERIA – NPFL
APRIL 12
16:00
Heartland Owerri
? – ?
Remo Stars

NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 1
APRIL 12
18:00

Kjelsaas 2
? – ?
Stabaek 2

18:00

Nordstrand
? – ?
Skeid 2

NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 2
APRIL 12
19:00

Kongsvinger 2
? – ?
Toten

NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 4
APRIL 12
16:00

Fram Larvik
? – ?
Start 2

OMAN – PROFESSIONAL LEAGUE
APRIL 12
18:30

Al-Suwaiq
? – ?
Muscat

18:30

Bahla
? – ?
Al-Nahda

18:30

Dhofar
? – ?
Al-Msnaa

18:30

Sohar
? – ?
Al Ittihad

PARAGUAY – DIVISION INTERMEDIA
APRIL 12
15:00

Club River Plate
? – ?
Sportivo Trinidense

POLAND – III LIGA: GROUP 4
APRIL 12
16:00

Sokol Sieniawa
? – ?
MKS Czarni Polaniec

ROMANIA – LIGA II: PROMOTION GROUP
APRIL 12
17:00
Hermannstadt
? – ?
Universitatea Cluj

SAUDI ARABIA – 1ST DIVISION
APRIL 12
19:30

Al Shoalah
? – ?
Bisha FC

19:50

Al Ain
? – ?
Al Nahda FC KSA

20:00

Jeddah
? – ?
Al Qadasiya

SCOTLAND – LOWLAND LEAGUE
APRIL 12
19:45

Civil Service Strollers
? – ?
Bo’ness United

SOUTH AFRICA – PREMIER LEAGUE
APRIL 12
14:00
Mamelodi Sundowns FC
? – ?
Lamontville Golden Arrows

18:30
Baroka FC
? – ?
Orlando Pirates

19:00
Maritzburg United
? – ?
Moroka Swallows

SOUTH AFRICA – 1ST DIVISION
APRIL 12
14:00

Cape Town All Stars
? – ?
Polokwane City

14:00

Free State Stars
? – ?
Jomo Cosmos

14:00

Hungry Lions FC
? – ?
Pretoria Callies

14:00

TS Sporting
? – ?
Black Leopards

14:00

Venda
? – ?
Cape Town Spurs

SWEDEN – SUPERETTAN
APRIL 12
18:00
Orebro SK
? – ?
Joenkoepings Soedra

SYRIA – PREMIER LEAGUE
APRIL 12
14:00

Afrin SC
? – ?
Al-Karamah

14:00

Al-Horgelah
? – ?
Al-Shorta

14:00

Al-Nawaeir
? – ?
Al-Ittihad

14:00

Al-Wahda
? – ?
Tishreen

14:00

Al-Wathbah
? – ?
Al-Jaish

14:00

Hutteen
? – ?
Al-Futowa

14:00

Jableh SC
? – ?
Al-Taleiah

UGANDA – PREMIER LEAGUE
APRIL 12
14:00

Busoga United FC
? – ?
UPDF FC

14:00

Mbarara City
? – ?
Uganda Police

14:00

URA FC
? – ?
Vipers SC

URUGUAY – PRIMERA DIVISIÓN: APERTURA
APRIL 12
FT
Montevideo City Torque
2 – 0
Rentistas
WOMEN’S EURO U19 – ROUND 2: GROUP A1
APRIL 12
17:00

Croatia U19 Women
? – ?
Poland U19 Women

17:00

Sweden U19 Women
? – ?
Denmark U19 Women

WOMEN’S EURO U19 – ROUND 2: GROUP A2
APRIL 12
Canc.
Belarus U19 Women
? – ?
Russia U19 Women

14:00

Finland U19 Women
? – ?
Germany U19 Women

WOMEN’S EURO U19 – ROUND 2: GROUP A3
APRIL 12
13:30

Belgium U19 Women
? – ?
England U19 Women

13:30

Wales U19 Women
? – ?
Iceland U19 Women

WOMEN’S EURO U19 – ROUND 2: GROUP A5
APRIL 12
13:30

Bosnia and Herzegovina U19 Women
? – ?
Hungary U19 Women

13:30

Switzerland U19 Women
? – ?
Italy U19 Women

WOMEN’S EURO U19 – ROUND 2: GROUP A6
APRIL 12
16:00

Netherlands U19 Women
? – ?
Spain U19 Women

16:00

Romania U19 Women
? – ?
Portugal U19 Women

WOMEN’S EURO U19 – ROUND 2: GROUP A7
APRIL 12
14:00

Czech Republic U19 Women
? – ?
France U19 Women

14:00

Greece U19 Women
? – ?
Ireland U19 Women

WOMEN’S EURO U19 – ROUND 2: GROUP B1
APRIL 12
14:00

Azerbaijan U19 Women
? – ?
Northern Ireland U19 Women

14:00

Malta U19 Women
? – ?
Faroe Islands U19 Women

WOMEN’S EURO U19 – ROUND 2: GROUP B2
APRIL 12
15:30

Moldova U19 Women
? – ?
Liechtenstein U19 Women

15:30

North Macedonia U19 Women
? – ?
Slovenia U19 Women

WOMEN’S EURO U19 – ROUND 2: GROUP B3
APRIL 12
11:00

Latvia U19 Women
? – ?
Lithuania U19 Women

11:00

Montenegro U19 Women
? – ?
Serbia U19 Women

INTERNATIONAL – WOMEN’S FRIENDLIES
APRIL 12
FT
Canada Women
2 – 2
Nigeria Women
08:30

South Korea Women
? – ?
Vietnam Women

10:45

Australia Women
? – ?
New Zealand Women

16:00

Colombia Women
? – ?
Venezuela Women

17:45

Netherlands Women
? – ?
South Africa Women

21:00

Ecuador Women
? – ?
Paraguay Women

SOUTH AMERICA – WOMEN’S CONMEBOL CHAMPIONSHIP U20: GROUP A
APRIL 12
21:00
Colombia U20 Women
? – ?
Peru U20 Women

23:30
Venezuela U20 Women
? – ?
Chile U20 Women

↯↯↯Read More On The Topic On TDPel Media ↯↯↯

»Share Your Opinion On TDPel Media«