Week 27 Pool Fixture And Result For Saturday 7 January 2023 – UK 2022/2023

Week 27 Pool Fixture And Result For Saturday 7 January 2023 – UK 2022/2023

Week 27 Pool Fixture And Result For Saturday 7 January 2023 – UK 2022/2023.

Results of the matches will be updated as the unfold. Bookmark this page for updates.

ENGLAND – FA CUP
JANUARY 7
FT
Crystal Palace
1 – 2
Southampton
Postp.
Forest Green Rovers
? – ?
Birmingham City
FT
Gillingham
0 – 1
Leicester City
FT
Preston North End
3 – 1
Huddersfield Town
FT
Reading
2 – 0
Watford
FT
Tottenham Hotspur
1 – 0
Portsmouth
FT
AFC Bournemouth
2 – 4
Burnley
FT
Blackpool
4 – 1
Nottingham Forest
FT
Boreham Wood
1 – 1
Accrington Stanley
FT
Chesterfield
3 – 3
West Bromwich Albion
FT
Fleetwood Town
2 – 1
Queens Park Rangers
FT
Hull City
0 – 2
Fulham
FT
Ipswich Town
4 – 1
Rotherham United
FT
Middlesbrough
1 – 5
Brighton & Hove Albion
FT
Millwall
0 – 2
Sheffield United
FT
Shrewsbury Town
1 – 2
Sunderland
18:30
Brentford
? – ?
West Ham United

18:30
Coventry City
? – ?
Wrexham

18:30
Grimsby Town
? – ?
Burton Albion

18:30
Luton Town
? – ?
Wigan Athletic

19:00
Sheffield Wednesday
? – ?
Newcastle United

21:00
Liverpool
? – ?
Wolverhampton Wanderers

SPAIN – LALIGA SANTANDER
JANUARY 7
90+9′
Villarreal
2 – 1
Real Madrid

18:30
Mallorca
? – ?
Real Valladolid

21:00
Espanyol
? – ?
Girona

ITALY – SERIE A
JANUARY 7
FT
Fiorentina
2 – 1
Sassuolo
6′
Juventus
0 – 0
Udinese

20:45
Monza
? – ?
Inter

ENGLAND – LEAGUE 1
JANUARY 7
FT
Bolton Wanderers
0 – 0
Plymouth Argyle
FT
Cambridge United
1 – 2
Bristol Rovers
FT
Charlton Athletic
2 – 1
Lincoln City
FT
Morecambe
2 – 1
Cheltenham Town
ENGLAND – LEAGUE 2
JANUARY 7
FT
Salford City
2 – 1
Northampton Town
FT
Crewe Alexandra
0 – 0
AFC Wimbledon
Postp.
Gillingham
? – ?
Crewe Alexandra
FT
Harrogate
1 – 3
Colchester United
FT
Leyton Orient
1 – 0
Doncaster Rovers
FT
Mansfield Town
2 – 3
Barrow
FT
Rochdale
1 – 1
Newport County
FT
Tranmere Rovers
2 – 2
Sutton United
ENGLAND – NATIONAL LEAGUE
JANUARY 7
Postp.
Aldershot Town
? – ?
Chesterfield
FT
Aldershot Town
0 – 3
Notts County
Postp.
Altrincham
? – ?
Bromley
FT
Barnet
1 – 1
Gateshead FC
FT
Dagenham & Redbridge
1 – 2
Woking
FT
Dorking Wanderers
1 – 5
Oldham Athletic
FT
Scunthorpe United
3 – 0
Maidenhead United
FT
Southend United
3 – 0
Solihull Moors
FT
Torquay United
1 – 0
FC Halifax Town
FT
Wealdstone
3 – 1
Eastleigh
FT
York City
4 – 1
Maidstone
NETHERLANDS – EREDIVISIE
JANUARY 7
82′
RKC Waalwijk
0 – 0
SC Heerenveen

18:45
AZ Alkmaar
? – ?
Vitesse

20:00
Fortuna Sittard
? – ?
Go Ahead Eagles

21:00
PSV Eindhoven
? – ?
Sparta Rotterdam

TURKIYE – SUPER LIG
JANUARY 7
FT
Hatayspor
0 – 0
Antalyaspor
HT
Besiktas
2 – 0
Kasimpasa

PORTUGAL – PRIMEIRA LIGA
JANUARY 7
80′
Arouca
2 – 0
Estoril

19:00
Vitoria de Guimaraes
? – ?
Rio Ave

21:30
Casa Pia AC
? – ?
FC Porto

SCOTLAND – PREMIERSHIP
JANUARY 7
FT
Aberdeen
2 – 0
St. Johnstone
FT
Celtic
2 – 0
Kilmarnock
FT
Ross County
0 – 2
Livingston
FT
St. Mirren
1 – 1
Hearts
FRANCE – COUPE DE FRANCE
JANUARY 7
AP
Evreux
1 – 1
SC Bastia
FT
RC Grasse
1 – 0
Stade Tamponnaise
FT
Avranches
0 – 2
Brest
AP
FCO Strasbourg Koenigshoffen
0 – 0
Clermont Foot
FT
Hyeres
0 – 2
Marseille
FT
Linas Montlhery
0 – 2
Lens
FT
Lyon
2 – 1
Metz
9′
AF Vire
0 – 0
Nantes

10′
ES Villerupt
0 – 1
FC Annecy

10′
Le Puy
1 – 0
Nice

10′
Monaco
0 – 0
Rodez

8′
Plabennec
0 – 0
Vannes

9′
Thaon
0 – 0
Amiens

9′
US Granvillaise
0 – 0
Niort

Canc.
Nantes
? – ?
Caen
20:45
Bordeaux
? – ?
Rennes

BELGIUM – FIRST DIVISION A
JANUARY 7
FT
Eupen
1 – 2
Sporting Charleroi
18:15
Cercle Brugge
? – ?
Westerlo

18:15
Oostende
? – ?
RFC Seraing

20:45
Royal Antwerp
? – ?
Gent

SPAIN – LALIGA SMARTBANK
JANUARY 7
90+5′
FC Andorra
3 – 1
Real Oviedo

18:30
Malaga
? – ?
Tenerife

21:00
Deportivo Alaves
? – ?
Burgos CF

SCOTLAND – CHAMPIONSHIP
JANUARY 7
FT
Arbroath
1 – 4
Inverness CT
FT
Ayr United
1 – 0
Hamilton Academical
FT
Cove Rangers
0 – 6
Queen’s Park
FT
Partick Thistle
2 – 1
Greenock Morton
AUSTRALIA – A-LEAGUE
JANUARY 7
FT
Central Coast Mariners
4 – 0
Adelaide United
FT
Sydney FC
0 – 1
Wellington Phoenix
FT
Melbourne City FC
4 – 0
Western United FC
GREECE – SUPER LEAGUE
JANUARY 7
80′
Levadiakos
0 – 3
PAS Giannina

18:30
Lamia
? – ?
PAOK FC

EGYPT – PREMIER LEAGUE
JANUARY 7
FT
Pyramids FC
4 – 0
Ghazl Al Mehalla
9′
Al Masry
0 – 0
Al-Ittihad Al-Sakandary

8′
Ceramica Cleopatra
1 – 0
Future FC

SCOTLAND – LEAGUE 1
JANUARY 7
FT
Clyde
1 – 2
Kelty Hearts
FT
Falkirk
2 – 1
Montrose
FT
FC Edinburgh
0 – 1
Dunfermline Athletic
FT
Peterhead
0 – 3
Airdrieonians
FT
Queen of South
1 – 2
Alloa Athletic
SCOTLAND – LEAGUE 2
JANUARY 7
FT
Annan Athletic
0 – 2
Forfar Athletic
FT
Bonnyrigg Rose Athletic
0 – 4
Albion Rovers
Postp.
Dumbarton
? – ?
Stirling Albion
FT
Elgin City
1 – 2
East Fife
FT
Stenhousemuir
2 – 1
Stranraer
INTERNATIONAL – CLUB FRIENDLIES
JANUARY 7
FT
FC Fastav Zlin
2 – 2
SK Sigma Olomouc
FT
Osijek
4 – 4
Koper
FT
Wuppertaler SV
0 – 0
TVD Velbert
FT
Universitatea Cluj
1 – 3
FC Zurich
FT
GKS Katowice
1 – 2
Odra Opole
12:00

Kazincbarcikai BSC
? – ?
Dorogi FC

FT
Slask Wroclaw
0 – 1
Piast Gliwice
12:00

VfL Halle 96
? – ?
Lokomotive Leipzig

12:30

Da Nang
? – ?
Khanh Hoa Nha Trang

FT
Dynamo Dresden
5 – 0
Miedz Legnica
FT
Holstein Kiel
5 – 3
VfL Osnabrück
FT
Lyngby
3 – 2
Hvidovre
FT
Osijek
1 – 2
Budapest Honved
FT
Paderborn
4 – 0
MSV Duisburg
FT
SV Wiesbaden
1 – 1
Darmstadt
FT
Tasmania Berlin
0 – 6
Babelsberg
13:00

Tennis Borussia
? – ?
Ludwigsfelder FC

FT
Union Berlin
1 – 0
Augsburg
FT
VSG Altglienicke
4 – 0
Eintracht Mahlsdorf
FT
Schalke 04
2 – 2
FC Zurich
FT
1. FC Nuremberg
3 – 3
Erzgebirge Aue
FT
1. FC Saarbrucken
2 – 1
Fortuna Cologne
14:00

Bonner SC
? – ?
Fortuna Dusseldorf II

FT
Borussia Monchengladbach
2 – 0
Oldenburg
FT
Chapecoense AF
2 – 0
Ypiranga RS
14:00

FC Lennestadt
? – ?
TuS Erndtebrueck

FT
Lugano
2 – 7
St. Pauli
FT
RW Essen
1 – 3
Gornik Zabrze
FT
Union Sandersdorf
0 – 4
Chemnitzer FC
14:00

VfB 09 Possneck
? – ?
Carl Zeiss Jena

14:30

Jagiellonia Bialystok
? – ?
Hermannstadt

14:30

Radomlje
? – ?
Hajduk Split

FT
Arminia Bielefeld
1 – 1
SC Verl
Canc.
Austria Wien
? – ?
Favoritner AC
15:00

Basel
? – ?
Freiburg

FT
Bayer Leverkusen
2 – 1
Venezia
FT
Union Berlin
4 – 1
Augsburg
15:30

FC Cologne
? – ?
Hamburger SV

FT
FC Cologne
4 – 0
Hamburger SV
INTERNATIONAL – FRIENDLIES
JANUARY 7
17:00

Algeria
? – ?
Ghana

INTERNATIONAL – GULF CUP: GROUP B
JANUARY 7
FT
Bahrain
2 – 1
UAE
HT
Kuwait
0 – 2
Qatar

ALGERIA – LIGUE 2: CENTRE EAST
JANUARY 7
FT
AS Khroub
2 – 1
Hamra Annaba
14:00

IB Khemis El Khechna
? – ?
US Souf

14:00

Irb Ouargla
? – ?
CA Batna

FT
JSM Skikda
1 – 1
AS Ain M’lila
FT
MC EL Eulma
1 – 0
JS Bordj Menaiel
FT
US Chaouia
2 – 0
ES El Ghozlane
FT
USM Annaba
0 – 1
MO Constantine
FT
USM El Harrach
1 – 1
NRB Teleghma
ASIA – AFF CHAMPIONSHIP: PLAY-OFF
JANUARY 7
FT
Malaysia
1 – 0
Thailand
AUSTRALIA – A-LEAGUE WOMEN
JANUARY 7
FT
Newcastle Jets Women
2 – 4
Sydney FC Women
FT
Western United FC Women
1 – 0
Wellington Phoenix Women
FT
Adelaide United Women
0 – 2
Canberra United FC Women
BANGLADESH – PREMIER LEAGUE
JANUARY 7
FT
Bangladesh Police Club
0 – 0
Abahani Limited Dhaka
FT
Rahmatgonj Mfs
1 – 0
Azampur FC Uttara
BELGIUM – NATIONAL DIVISION 1
JANUARY 7
19:30

Dessel
? – ?
Tienen

19:30

Francs Borains
? – ?
Sporting Charleroi U23

19:30

Thes Sport
? – ?
Ninove

20:00

Olympic Charleroi Chatelet Farciennes
? – ?
Patro Eisden

20:00

Raal La Louviere
? – ?
Rupel Boom

BENIN – LIGUE 1: GROUP A
JANUARY 7
16:00

Buffles du Borgou
? – ?
Real Sport

16:00

Cavaliers
? – ?
Pantheres de Djougou

16:00

Takunnin
? – ?
Bembereke

BENIN – LIGUE 1: GROUP B
JANUARY 7
16:00

Bani Ganse
? – ?
Dynamo d’Abomey

16:00

Espoir de Savalou
? – ?
Energie FC

FT
Soleil FC
1 – 4
Esae FC
16:00

Tonnerre FC
? – ?
Hodio

BENIN – LIGUE 1: GROUP C
JANUARY 7
16:00

Coton FC
? – ?
AS Police

16:00

Ofmas-Sad
? – ?
Adjidja

16:00

Requins de l’Atlantique
? – ?
AS Cotonou

BENIN – LIGUE 1: GROUP D
JANUARY 7
16:00

ASVO
? – ?
Avrankou Omnisport

16:00

Ayema FC
? – ?
AS Sobemap

16:00

Dragons FC
? – ?
Djeffa

16:00

JAK
? – ?
Ouidah

BOTSWANA – PREMIER LEAGUE
JANUARY 7
FT
Township Rollers
1 – 0
Prisons XI
FT
Botswana Defence Force XI
2 – 1
Sua Flamingoes
FT
Orapa United FC
2 – 0
Eleven Angels FC
FT
Police XI
0 – 2
Security Systems
18:00

Extension Gunners
? – ?
Masitoaka

BRAZIL – PARAIBANO
JANUARY 7
20:00
Queimadense
? – ?
Campinense

23:30
Treze
? – ?
Sao Paulo Crystal

BRAZIL – PERNAMBUCANO
JANUARY 7
20:30
Central SC
? – ?
Nautico

23:00
Salgueiro
? – ?
Maguary

BRAZIL – PIAUIENSE
JANUARY 7
19:45

Comercial PI
? – ?
Fluminense PI

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 4
JANUARY 7
20:00

Atletico GO U20
? – ?
AO Itabaiana U20

22:15

Botafogo SP U20
? – ?
Sampaio Correa U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 6
JANUARY 7
FT
America RN U20
1 – 1
Avai FC U20
BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 12
JANUARY 7
FT
Fast AM U20
1 – 3
Corinthians U20
BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 17
JANUARY 7
23:30

Marilia Atletico U20
? – ?
Porto Velho EC U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 18
JANUARY 7
17:00

Vocem SP U20
? – ?
Retro FC U20

19:15

Ponte Preta U20
? – ?
America MG U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 20
JANUARY 7
20:45

EC Lemense U20
? – ?
Maringa FC U20

23:00

RB Bragantino SP U20
? – ?
ABC U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 21
JANUARY 7
17:00

Desportivo Brasil U20
? – ?
Camboriu FC U20

19:15

Ituano FC U20
? – ?
CR Brasil AL

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 22
JANUARY 7
17:00

Rio Claro U20
? – ?
Ceara U20

19:15

Sharjah Brasil U20
? – ?
Madureira RJ U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 24
JANUARY 7
19:00

Oeste FC U20
? – ?
Rosario Central SE U20

21:15

Fluminense PI U20
? – ?
Internacional U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 25
JANUARY 7
17:00

EC Sao Bernardo U20
? – ?
Operario Ferroviario U20

19:15

CS Alagoano U20
? – ?
Bahia U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 26
JANUARY 7
17:00

Santo Andre U20
? – ?
Sao Raimundo RR U20

19:15

Falcon SE U20
? – ?
Santos FC U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 27
JANUARY 7
FT
Mixto EC U20
1 – 2
Atletico MG U20
17:15

Agua Santa U20
? – ?
Galvez EC U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 28
JANUARY 7
17:00

Maua U20
? – ?
Nova Iguacu U20

19:15

GE Mauaense SP U20
? – ?
Vila Nova U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 29
JANUARY 7
21:15

Gremio Osasco Audax EC SP U20
? – ?
Capital TO U20

23:30

Hercilio Luz U20
? – ?
Vasco da Gama U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 30
JANUARY 7
FT
Ibrachina FC SP U20
3 – 0
Canaa U20
17:15

Botafogo PB U20
? – ?
Santa Cruz U20

BRAZIL – SAO PAULO YOUTH CUP: GROUP 31
JANUARY 7
17:00

Juventus SP U20
? – ?
Clube Do Remo PA U20

19:15

Sao Caetano U20
? – ?
Fortaleza U20

CHINA – CUP
JANUARY 7
FT
Cangzhou Mighty Lions
0 – 2
Shanghai Shenhua
FT
Wuhan Three Towns
0 – 3
Shandong Taishan
CYPRUS – 1ST DIVISION
JANUARY 7
FT
Omonia Nicosia
2 – 0
Doxa Katokopia
7′
Anorthosis
0 – 0
AEK Larnaca

CYPRUS – 2ND DIVISION
JANUARY 7
FT
AEZ Zakakiou
3 – 1
Othellos Athienou
FT
Alki Oroklinis
1 – 3
Ypsonas
FT
Anagennisi Deryneia
1 – 0
PAEEK
13:30

Ayia Napa
? – ?
Ethnikos Achnas

FT
MEAP Nisou
0 – 3
PO Achyronas-Onisilos
FT
Olympias Lympion
1 – 3
Omonia 29 Maiou
FT
Omonia Aradippou
0 – 0
Ermis Aradippou
FT
PO Xylotympou 2006
1 – 1
Peyia 2014
CYPRUS – 3RD DIVISION
JANUARY 7
FT
Aep Polemidion
3 – 1
Apep Pitsilias
FT
Apea Akrotiriou
1 – 0
Ethnikos Latsion
FT
ASIL Lysi
3 – 3
Ethnikos Ashias FC
FT
Aspis Pylas
0 – 2
Digenis Morphou
FT
ENAD Polis Chrysochous
2 – 1
Apona Anayias
FT
Enosis Neon THOI Lakatamia
0 – 0
Kouris Erimis
FT
Iraklis Gerolakkou
5 – 0
Elia Lythrodonta
FT
Podosfairkos Omilos Ormideia
3 – 1
Halkanoras
ENGLAND – NATIONAL LEAGUE: NORTH
JANUARY 7
FT
AFC Fylde
5 – 0
Banbury United
FT
Alfreton Town
1 – 0
Farsley Celtic AFC
FT
Blyth Spartans
0 – 0
King’s Lynn Town
FT
Boston United
2 – 2
Gloucester City
FT
Brackley Town
1 – 1
Chester FC
FT
Bradford PA
1 – 1
Kettering Town
FT
Curzon
2 – 1
Buxton
FT
Darlington
0 – 3
Chorley
FT
Hereford
2 – 0
Scarborough Athletic
FT
Leamington
0 – 0
Kidderminster Harriers
FT
Peterborough Sports
2 – 1
Southport
FT
Telford
1 – 1
Spennymoor Town
ENGLAND – NATIONAL LEAGUE: SOUTH
JANUARY 7
FT
Bath City
2 – 0
Eastbourne Borough
FT
Chelmsford
0 – 1
Chippenham Town
FT
Cheshunt
1 – 3
Dartford
FT
Dulwich Hamlet
1 – 4
Farnborough
FT
Ebbsfleet United
4 – 1
Weymouth
FT
Havant and Waterlooville
3 – 1
Braintree Town
FT
Hemel Hempstead
2 – 0
Hampton & Richmond
FT
Hungerford Town
1 – 0
Dover
FT
Oxford City
2 – 1
St.Albans
Postp.
Taunton Town
? – ?
Concord Rangers
FT
Tonbridge Angels
3 – 3
Slough Town
FT
Worthing
3 – 2
Welling United
ENGLAND – NORTHERN PREMIER LEAGUE
JANUARY 7
FT
FC United of Manchester
2 – 2
Whitby
FT
Guiseley
2 – 1
Nantwich Town
FT
Hyde United
1 – 1
Atherton Collieries
FT
Lancaster City
1 – 1
Stalybridge
Postp.
Liversedge
? – ?
Bamber Bridge
Postp.
Marske United
? – ?
Radcliffe
FT
Matlock Town
2 – 2
Morpeth Town AFC
FT
South Shields
2 – 1
Marine
FT
Stafford Rangers
3 – 4
Gainsborough
FT
Warrington Rylands
0 – 3
Ashton United
FT
Warrington Town
3 – 1
Belper Town
ENGLAND – SOUTHERN LEAGUE PREMIER: CENTRAL
JANUARY 7
Postp.
Alvechurch
? – ?
Barwell FC
FT
Bedford
1 – 3
Hednesford
FT
Coalville Town
1 – 0
Tamworth
FT
Hitchin Town
2 – 0
Bromsgrove Sporting
FT
Ilkeston Town
3 – 1
AFC Rushden & Diamonds
FT
Leiston
6 – 2
Basford United
FT
Nuneaton Town
1 – 0
Redditch United
FT
Rushall Olympic
1 – 0
Needham Market
FT
St. Ives Town
2 – 0
Mickleover Sports
FT
Stourbridge
5 – 1
Royston Town
FT
Stratford Town
1 – 2
Kings Langley
ENGLAND – SOUTHERN LEAGUE PREMIER: SOUTH
JANUARY 7
FT
Beaconsfield Town
5 – 2
Hayes & Yeading United
FT
Chesham United
2 – 1
Bracknell Town
FT
Harrow Borough
1 – 5
Weston Super Mare
FT
Hartley Wintney
2 – 4
Dorchester Town
FT
Hendon
2 – 2
Truro City
FT
Metropolitan Police
2 – 1
Winchester City
Postp.
Plymouth Parkway
? – ?
Gosport Borough
Postp.
Poole Town
? – ?
Merthyr Town
FT
Swindon Supermarine
1 – 0
Salisbury
Postp.
Tiverton
? – ?
Hanwell Town
Postp.
Yate Town
? – ?
North Leigh
ENGLAND – ISTHMIAN LEAGUE PREMIER DIVISION
JANUARY 7
FT
Billericay
2 – 0
Potters Bar Town
FT
Bishop’s Stortford
0 – 3
Lewes
FT
Bognor Regis Town
1 – 1
Aveley
FT
Canvey Island
1 – 1
Cray Wanderers
FT
Carshalton Athletic
1 – 1
Horsham
FT
Corinthian Casuals
0 – 2
Haringey Borough
FT
Enfield Town
0 – 1
Kingstonian
FT
Hastings
0 – 3
Hornchurch
FT
Herne Bay
3 – 1
Bowers & Pitsea
FT
Margate
3 – 3
Brightlingsea Regent
FT
Wingate & Finchley
0 – 2
Folkestone Invicta
ENGLAND – PREMIER LEAGUE 2: DIVISION 1
JANUARY 7
FT
Manchester City U21
6 – 0
Arsenal U21
ENGLAND – PREMIER LEAGUE U18
JANUARY 7
FT
Liverpool U18
2 – 3
Blackburn Rovers U18
FT
Nottingham Forest U18
0 – 2
Wolverhampton Wanderers U18
FT
Stoke City U18
2 – 4
Derby County U18
FT
West Ham United U18
4 – 0
Crystal Palace U18
FT
Arsenal U18
4 – 3
Norwich City U18
FT
Tottenham Hotspur U18
3 – 0
Aston Villa U18
FT
Manchester City U18
3 – 0
Newcastle United U18
FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONAL 2: GROUP A
JANUARY 7
18:00

Caen B
? – ?
Chambly

18:00

Poissy
? – ?
C Chartres Football

18:00

St-Pryve St-Hilaire
? – ?
Blois

FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONAL 2: GROUP B
JANUARY 7
FT
Colmar
3 – 1
Wasquehal
18:00

Bobigny
? – ?
FCSR Haguenau

18:00

Epinal
? – ?
Metz B

FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONAL 2: GROUP C
JANUARY 7
FT
Thonon Evian
1 – 1
SC Toulon
18:00

Louhans Cuiseaux
? – ?
Olympique Ales

18:00

Lyon la Duchere
? – ?
Etoile Frejus Saint-Raphael

FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONAL 2: GROUP D
JANUARY 7
18:00

Angers B
? – ?
Bergerac Perigord

18:00

Trelissac
? – ?
Olympique Saumur

FRANCE – WOMEN’S COUPE DE FRANCE
JANUARY 7
14:30

Reims Women
? – ?
Paris FC Women

FT
Rodez Aveyron Women
0 – 8
Olympique Lyonnais Women
15:00

Saint Malo Women
? – ?
RC Lens Women

17:00

Metz Women
? – ?
AS Beauvais Oise

GHANA – PREMIER LEAGUE
JANUARY 7
16:00

Accra Lions
? – ?
Legon Cities FC

FT
Hearts of Oak
3 – 2
Tamale City
GIBRALTAR – NATIONAL LEAGUE: CHAMPIONSHIP
JANUARY 7
FT
Glacis United
0 – 2
St Joseph’s
GIBRALTAR – NATIONAL LEAGUE: RELEGATION
JANUARY 7
18:30

Europa Point
? – ?
Lions Gibraltar

GREECE – SUPER LEAGUE 2: NORTH
JANUARY 7
FT
Panathinaikos B
0 – 0
Apollon Pontou
GREECE – SUPER LEAGUE 2: SOUTH
JANUARY 7
Aband.
Olympiacos B
? – ?
Kifisia FC

Postp.
Episkopi Rethymno
? – ?
Kallithea
FT
Kalamata
3 – 0
Pao Rouf
Postp.
PAS Irodotos
? – ?
AEK Athens B
HONG KONG – FA CUP
JANUARY 7
FT
Eastern Sports Club
3 – 0
Hong Kong FC
INDIA – SUPER LEAGUE
JANUARY 7
FT
Jamshedpur
2 – 2
Chennaiyin FC
FT
Odisha FC
3 – 1
East Bengal Club
INDIA – I-LEAGUE
JANUARY 7
FT
Sreenidi Deccan
1 – 0
Kenkre
ISRAEL – PREMIER LEAGUE
JANUARY 7
FT
Maccabi Netanya
0 – 0
Bnei Sakhnin
78′
Maccabi Tel Aviv
3 – 0
FC Ashdod

50′
Hapoel Haifa
1 – 0
Hapoel Hadera

18:30
Hapoel Jerusalem
? – ?
Beitar Jerusalem

ITALY – SERIE C: GROUP C
JANUARY 7
FT
Gelbison Cilento
1 – 1
Avellino
FT
Messina
2 – 1
Virtus Francavilla
FT
Monterosi
0 – 0
Potenza
FT
Pescara
2 – 2
Latina
39′
Catanzaro
1 – 0
Taranto

37′
Fidelis Andria
1 – 1
Viterbese

38′
Foggia
1 – 0
AZ Picerno ASD

37′
Giugliano
0 – 0
Audace Cerignola

37′
Monopoli
0 – 0
Crotone

20:30
Turris
? – ?
Juve Stabia

ITALY – SERIE D: GROUP A
JANUARY 7
FT
Borgosesia
3 – 1
Fossano
FT
P.D.H.A.E.
0 – 0
ASD Calcio Chieri 1955
ITALY – SERIE D: GROUP C
JANUARY 7
FT
Adriese
1 – 1
Este
ITALY – SERIE D: GROUP E
JANUARY 7
FT
Ponsacco
1 – 1
Ghivizzano Borgoamozzano
FT
S.S. Arezzo
2 – 0
Orvietana
ITALY – SERIE D: GROUP F
JANUARY 7
FT
Vastese
2 – 0
Tolentino
ITALY – CAMPIONATO PRIMAVERA 1
JANUARY 7
FT
Cagliari U19
1 – 0
Atalanta U19
FT
Frosinone U19
1 – 3
Torino U19
FT
Empoli U19
1 – 2
Inter U19
FT
Sampdoria U19
4 – 2
R.C. Cesena U19
FT
Udinese U19
2 – 2
Hellas Verona U19
JAPAN – WOMEN’S WE LEAGUE
JANUARY 7
FT
Nojima Stella Women
1 – 1
Omiya Ardija Ventus Women
FT
Sanfrecce Hiroshima Regina Women
0 – 0
AC Nagano Parceiro Women
KENYA – PREMIER LEAGUE
JANUARY 7
Postp.
AFC Leopards
? – ?
Kakamega Homeboyz
Postp.
Bandari
? – ?
Kenya Police
Postp.
Fortune Sacco FC
? – ?
FC Talanta
Postp.
Kariobangi Sharks
? – ?
KCB
Postp.
Nairobi City Stars
? – ?
APS Bomett
Canc.
Sofapaka
? – ?
Wazito FC
MALTA – PREMIER LEAGUE
JANUARY 7
FT
Floriana
1 – 0
Sirens FC
FT
Gzira United
1 – 1
Gudja United
90′
Balzan FC
3 – 1
Santa Lucia F.C.

FT
Birkirkara
5 – 0
Zebbug Rangers
MALTA – CHALLENGE LEAGUE
JANUARY 7
FT
Fgura United
4 – 1
Zejtun Corinthians FC
FT
Saint Andrews
2 – 3
Marsa FC
FT
Tarxien Rainbows
0 – 0
Melita FC Saint Julian
17:30

Naxxar Lions FC
? – ?
Swieqi United F.C.

MEXICO – LIGA MX: CLAUSURA
JANUARY 7
FT
Necaxa
2 – 3
Atletico de San Luis
Postp.
Mazatlan FC
? – ?
Leon
MEXICO – LIGA DE EXPANSION MX: CLAUSURA
JANUARY 7
FT
Raya2 Expansion
0 – 0
Tapatio
FT
Tlaxcala F.C.
0 – 0
Atlético Morelia
MEXICO – LIGA PREMIER: SERIE A CLAUSURA: GROUP 1
JANUARY 7
FT
Deportivo Tepic JAP
0 – 2
Tritones Vallarta
19:00

Cimarrones de Sonora II
? – ?
Chihuahua FC

22:00

Halcones de Zapopan
? – ?
Los Cabos United

MEXICO – LIGA PREMIER: SERIE A CLAUSURA: GROUP 2
JANUARY 7
23:00

Atletico Saltillo Soccer
? – ?
Colima FC

MEXICO – LIGA PREMIER: SERIE A CLAUSURA: GROUP 3
JANUARY 7
22:00

Deportiva Venados
? – ?
Yalmakan

22:00

Deportivo Dongu FC
? – ?
Inter Playa del Carmen

MEXICO – LIGA PREMIER: SERIE B CLAUSURA
JANUARY 7
18:00

Club Canoneros Marina
? – ?
Zitacuaro

19:00

CD Avispones de Chilpancingo
? – ?
Pioneros de Cancun

23:00

Huracanes Izcalli
? – ?
Mazorqueros FC

MEXICO – WOMEN’S LIGA MX: CLAUSURA
JANUARY 7
FT
Queretaro Women
0 – 1
Pachuca Women
FT
CD Guadalajara Chivas Women
5 – 1
Pumas UNAM Women
19:00
Cruz Azul Women
? – ?
CF America Women

MEXICO – LIGA MX U20: CLAUSURA
JANUARY 7
16:00

America Mexico U20
? – ?
Queretaro U20

16:00

Atlas U20
? – ?
Deportivo Toluca FC U20

FT
Monterrey U20
1 – 2
Chivas Guadalajara U20
MOROCCO – BOTOLA PRO
JANUARY 7
FT
Union Touarga Sport
1 – 2
MAS Fes
18:15
Hassania Agadir
? – ?
Olympic Club de Safi

20:30
RSB Berkane
? – ?
MCO Oujda

MOROCCO – BOTOLA PRO 2
JANUARY 7
FT
Raja Beni Mellal
1 – 3
JSM Laayoune
FT
Widad Temara
1 – 0
Renaissance Club Zemamra
FT
Wydad Fes
0 – 0
Ittifaq Marrakech
NIGER – SUPER LIGUE
JANUARY 7
16:00

AS GNN
? – ?
Tahoua

NORTHERN IRELAND – IRISH CUP
JANUARY 7
FT
Knockbreda
2 – 0
St. Mary’s YC
FT
Ballinamallard United
1 – 2
Glenavon
FT
Ballyclare Comrades
1 – 0
Dollingstown
FT
Bangor
4 – 0
Tandragee Rovers
16:00
Carrick Rangers
? – ?
Ballymena United

FT
Coleraine
3 – 1
Loughgall
FT
Crusaders
6 – 0
Dergview FC
FT
Dungannon Swifts
3 – 1
Ards
FT
Institute
4 – 0
Annagh United
FT
Larne
2 – 0
Crumlin United
FT
Linfield
3 – 0
Warrenpoint Town
FT
Moyola Park
0 – 2
Glentoran
FT
Newington FC
2 – 1
Ballymoney United
FT
Newry City AFC
1 – 2
Harland & Wolff Welders F.C.
FT
Portadown
2 – 0
Banbridge Town
PALESTINE – WEST BANK PREMIER LEAGUE
JANUARY 7
FT
Mosaset AL Bireh
0 – 2
Shabab Al Khaleel
14:00

Taraji Wadi Al-Nes
? – ?
Ahli Al Khalil

17:00

Shabab Al-Amaari
? – ?
Markaz Balata

PALESTINE – GAZA STRIP LEAGUE
JANUARY 7
FT
Ittihad Khanyounis
0 – 0
Al Sadaka Club
FT
Khadamat Rafah
3 – 1
Shabab Khanyounis
PORTUGAL – LIGA PORTUGAL 2
JANUARY 7
FT
Academico Viseu
2 – 1
FC Porto B
FT
Farense
1 – 0
Nacional
82′
Mafra
0 – 1
BSAD

79′
Torreense
1 – 1
Oliveirense

PORTUGAL – LIGA 3: GROUP A
JANUARY 7
FT
Anadia
3 – 3
Sao Joao Ver
FT
Braga B
0 – 0
Vilaverdense FC
FT
Vitoria de Guimaraes B
0 – 1
Sanjoanense
PORTUGAL – LIGA 3: GROUP B
JANUARY 7
FT
Fontinhas
2 – 4
Moncarapachense
FT
Amora FC
3 – 4
Academica
76′
Oliveira Hospital
2 – 2
Caldas

82′
Sporting CP B
1 – 0
Vitoria FC Sad

PORTUGAL – CAMPEONATO DE PORTUGAL: GROUP B
JANUARY 7
FT
Maritimo B
2 – 0
Camacha
PORTUGAL – CAMPEONATO DE PORTUGAL: GROUP D
JANUARY 7
FT
Vasco da Gama
2 – 0
Praiense
16:00

Oriental Dragon
? – ?
Imortal DC

PORTUGAL – U19 CHAMPIONSHIP: 1ST STAGE: GROUP NORTH
JANUARY 7
FT
Boavista Porto U19
1 – 0
FC Porto U19
16:00

CD Tondela U19
? – ?
SC Braga U19

FT
Gil Vicente U19
7 – 4
Anadia FC U19
FT
Gondomar SC U19
1 – 2
Vizela U19
16:00

Pacos F. U19
? – ?
Vitoria Guimaraes U19

FT
Rio Ave FC U19
0 – 1
FC Famalicao U19
PORTUGAL – U19 CHAMPIONSHIP: 1ST STAGE: GROUP SOUTH
JANUARY 7
FT
Sporting CP U19
2 – 1
Vilafranquense U19
FT
CD Nacional Madeira U19
1 – 1
Maritimo U19
FT
Academica Coimbra U19
1 – 3
GD Estoril Praia U19
FT
Benfica U19
4 – 1
SCU Torreense U19
16:00

FC Alverca U19
? – ?
Vitoria Setubal U19

FT
OS Belenenses U19
1 – 2
Casa Pia AC U19
PORTUGAL – WOMEN’S CAMPEONATO NACIONAL
JANUARY 7
16:00

SC Braga Women
? – ?
CS Maritimo Madeira Women

18:00

Valadares Gaia FC Women
? – ?
FC Famalicao Women

SAN MARINO – CAMPIONATO SAMMARINESE
JANUARY 7
FT
Cailungo
2 – 2
FC Fiorentino
FT
Folgore
0 – 4
Cosmos
FT
San Giovanni
0 – 2
Virtus Acquaviva
FT
Tre Fiori
1 – 1
La Fiorita
SAUDI ARABIA – SAUDI PROFESSIONAL LEAGUE
JANUARY 7
FT
Al Feiha
2 – 2
Al Batin
FT
Al-Ettifaq
2 – 1
Abha
SCOTLAND – HIGHLAND LEAGUE
JANUARY 7
FT
Deveronvale
2 – 3
Fraserburgh
FT
Inverurie Loco Works
2 – 4
Clachnacuddin
FT
Brora Rangers
6 – 1
Keith
FT
Formartine United
5 – 0
Lossiemouth
FT
Forres Mechanics
8 – 1
Strathspey Thistle
FT
Huntly
2 – 0
Turriff United
FT
Nairn County
3 – 0
Banks O’Dee
FT
Rothes
0 – 1
Brechin City
FT
Wick Academy
0 – 1
Buckie Thistle
SCOTLAND – LOWLAND LEAGUE
JANUARY 7
FT
Bo’ness United
1 – 0
Berwick Rangers
FT
Broomhill FC
0 – 3
Celtic B
Postp.
Dalbeattie Star
? – ?
Cowdenbeath
16:00

East Kilbride
? – ?
Spartans FC

FT
Gala Fairydean Rovers
0 – 4
Caledonian Braves
FT
Hearts B
2 – 1
Cumbernauld Colts
FT
Stirling University FC
2 – 0
Gretna FC 2008
FT
Tranent Juniors
3 – 1
East Stirlingshire
SOUTH AFRICA – PREMIER LEAGUE
JANUARY 7
FT
Lamontville Golden Arrows
2 – 1
SuperSport United
FT
Marumo Gallants
0 – 1
Maritzburg United
82′
Cape Town City FC
2 – 1
Orlando Pirates

19:00
Kaizer Chiefs
? – ?
Sekhukhune United

SOUTH AFRICA – 1ST DIVISION
JANUARY 7
Postp.
Baroka FC
? – ?
Cape Town Spurs
Postp.
Hungry Lions FC
? – ?
Cape Town All Stars
Postp.
Pretoria Callies
? – ?
Black Leopards
Postp.
Venda
? – ?
Casric Stars FC
SPAIN – PRIMERA DIVISION RFEF: GROUP 1
JANUARY 7
54′
Celta Vigo B
0 – 0
Racing de Ferrol

19:00
Linares Deportivo
? – ?
Leonesa

19:00
Pontevedra
? – ?
CD Badajoz

SPAIN – PRIMERA DIVISION RFEF: GROUP 2
JANUARY 7
52′
CD Calahorra
1 – 0
UD Cornella

9′
Logrones
0 – 1
Barca Atletic

19:00
Real Murcia
? – ?
SD Amorebieta

SPAIN – SEGUNDA DIVISION RFEF: GROUP 1
JANUARY 7
HT
Compostela
0 – 0
Rayo Cantabria

SPAIN – SEGUNDA DIVISION RFEF: GROUP 2
JANUARY 7
74′
Beasain
1 – 2
Deportivo Alaves B

84′
CD Brea
2 – 0
CD Alfaro

53′
Racing Rioja CF
1 – 0
SD Tarazona

55′
San Juan
0 – 0
SD Gernika

SPAIN – SEGUNDA DIVISION RFEF: GROUP 4
JANUARY 7
FT
Granada B
1 – 0
CD San Roque
9′
Sevilla Atletico
0 – 0
Juventud Torremolinos CF

SPAIN – SEGUNDA DIVISION RFEF: GROUP 5
JANUARY 7
19:00
CD Coria
? – ?
CD Diocesano

SPAIN – WOMEN’S PRIMERA DIVISION
JANUARY 7
FT
Deportivo Alaves Women
4 – 1
Valencia Women
FT
Villarreal Women
0 – 6
Levante Women
50′
Real Sociedad Women
0 – 1
Alhama CF Women

18:15
Barcelona Women
? – ?
Sevilla Women

SYRIA – PREMIER LEAGUE
JANUARY 7
AAW
Al-Jazira
0 – 3
Al-Ittihad
THAILAND – THAI LEAGUE 2
JANUARY 7
FT
Samut Prakan City
1 – 2
Uthai Thani FC
FT
Nakhon Pathom
1 – 0
Chiangmai FC
FT
Ranong FC
2 – 0
Rayong FC
FT
Ayutthaya United FC
0 – 2
Suphanburi FC
TUNISIA – LIGUE I: GROUP A
JANUARY 7
Postp.
CA Bizertin
? – ?
Sportif de Chebba
Postp.
CS Sfaxien
? – ?
Esperance
Postp.
ES Hamam Sousse
? – ?
Stade Tunisien
Postp.
US Tataouine
? – ?
Etoile du Sahel
TUNISIA – LIGUE 2: GROUP A
JANUARY 7
FT
AS Gabes
0 – 0
ES Rades
FT
AS Mehamedia
0 – 2
ES Ragba
14:00

AS Oued Ellil
? – ?
Sportif de Korba

FT
CS Bembla
1 – 2
Avenir de La Marsa
FT
ES Djerba Midoun
1 – 0
Jendouba Sport
FT
JS Kairouanaise
2 – 0
Club Olympique de Medenine
TURKIYE – U19 ELIT A: GROUP 1
JANUARY 7
FT
Aytemiz Alanyaspor U19
2 – 1
MKE Ankaragucu U19
FT
Fatih Karagumruk U19
1 – 0
Hatayspor U19
10:00

Fenerbahce U19
? – ?
Kayserispor U19

FT
Goztepe U19
1 – 3
Ankaraspor U19
FT
Istanbul Basaksehir U19
1 – 0
Gazisehir Gaziantep FK U19
FT
Istanbulspor U19
4 – 2
Adana Demirspor U19
TURKIYE – U19 ELIT A: GROUP 2
JANUARY 7
FT
Demir Grup Sivasspor U19
1 – 3
Kasimpasa U19
FT
Atiker Konyaspor U19
1 – 2
Altinordu FK U19
FT
Boluspor U19
2 – 1
Umraniyespor U19
FT
Giresunspor U19
2 – 1
Bursaspor U19
10:00

Yeni Malatyaspor U19
? – ?
Antalyaspor U19

FT
Trabzonspor U19
0 – 1
Besiktas U19
TURKIYE – U19 ELIT B: GROUP 1
JANUARY 7
FT
Ankara Keciorengucu U19
3 – 1
Bodrumspor U19
10:00

BB Erzurumspor U19
? – ?
Eskisehirspor U19

FT
Eyupspor U19
2 – 0
Kocaelispor U19
FT
Samsunspor U19
4 – 0
Altay U19
FT
Erokspor U19
7 – 0
Balikesirspor U19
TURKIYE – U19 ELIT B: GROUP 2
JANUARY 7
FT
Adanaspor AS U19
4 – 2
Denizlispor U19
10:00

Caykur Rizespor U19
? – ?
Afjet Afyonspor U19

FT
Genclerbirligi U19
0 – 3
Manisa FK U19
FT
Pendikspor U19
4 – 4
Bandirmaspor U19
FT
Tuzlaspor U19
0 – 2
Sakaryaspor U19
WALES – CYMRU PREMIER
JANUARY 7
FT
Penybont
5 – 1
Caernarfon
FT
Airbus UK Broughton
0 – 2
Cardiff Met University
FT
Bala Town
3 – 0
Pontypridd Town
FT
Newtown
0 – 0
Connah’s Quay
FT
TNS
3 – 1
Haverfordwest
WALES – CYMRU NORTH
JANUARY 7
FT
Chirk AAA FC
1 – 2
Ruthin Town
FT
Conwy Borough FC
1 – 3
Gresford Athletic
FT
Llanidloes Town FC
1 – 2
Cefn Druids AFC
Postp.
Mold Alexandra
? – ?
Holyhead Hotspur
Postp.
Penrhyncoch FC
? – ?
Holywell Town
WALES – CYMRU SOUTH
JANUARY 7
Postp.
Cwmbran Celtic
? – ?
Ammanford
FT
Llantwit Major
2 – 2
Taffs Well
FT
Pontardawe Town
1 – 0
Carmarthen
FT
Ynyshir Albions FC
1 – 1
Goytre United
FT
Afan Lido
1 – 1
Abergavenny Town FC
FT
Barry Town
5 – 0
Swansea University
ZAMBIA – SUPER LEAGUE
JANUARY 7
FT
Zanaco
2 – 0
Chambishi FC
FT
Buildcon
2 – 0
Nchanga Rangers
FT
Green Eagles
1 – 3
Lumwana Radiants
FT
Kansanshi
2 – 2
Forest Rangers
FT
NAPSA Stars FC
3 – 1
Red Arrows
FT
Power Dynamos
1 – 1
Nkwazi
FT
Zesco United
1 – 1
Prison Leopards

»Week 27 Pool Fixture And Result For Saturday 7 January 2023 – UK 2022/2023«

↯↯↯Read More On The Topic On TDPel Media ↯↯↯